OFICJALNIE: Powołania do reprezentacji Polski U-18 na mecze towarzyskie przed mundialem U-17

2023-09-28 20:19:46; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Powołania do reprezentacji Polski U-18 na mecze towarzyskie przed mundialem U-17 Fot. FotoPyK

Selekcjoner Marcin Włodarski ogłosił powołania do reprezentacji Polski U-18. Jego podopieczni wkrótce powalczą w Mistrzostwach Świata w Indonezji.

37 zawodników podzielono na dwie grupy. Pierwsza z nich tworzy kadrę na mecz ze Szwecją, który odbędzie się 12 października o godzinie 18:00 w Opolu. Natomiast druga grupa zmierzy się 13 października o godzinie 15:45 ze Słowacją w Rzeszowie, a cztery dni później o godzinie 15:00 z Czechami w Brzegu.

Będzie to przygotowanie do tegorocznych Mistrzostw Świata U-17, które zaplanowano pomiędzy 10 listopada a 2 grudnia w Indonezji.

Juniorska reprezentacja Polski trafiła do grupy z Japonią, Senegalem i Argentyną.

***

Kadra reprezentacji Polski U-18 na mecz ze Szwecją

Nico Adamczyk (Borussia Dortmund)

Robin Lisewski (Borussia Dortmund)

Alex Niziołek (Borussia Dortmund)

Alan Rybak (Jagiellonia Białystok)

Kornel Lisman (Lech Poznań)

Patryk Olejnik (Lech Poznań)

Mikołaj Tudruj (Lech Poznań)

Jan Łabędzki (ŁKS Łódź)

Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów)

Eryk Grzywacz (VfL Wolfsburg)

Adam Pieniądz (Wisła Kraków)

Jakub Stępak (Wisła Kraków)

Dominik Gregorski (Zagłębie Lubin)

Jeremi Osuch (Zagłębie Lubin)

Bartłomiej Krysiak (Borussia Mönchengladbach)

Patryk Mazur (Juventus)

Filip Rózga (Cracovia)

***

Kadra reprezentacji Polski U-18 na mecze ze Słowacją i Czechami

Daniel Baran (FC Dallas)

Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze)

Dominik Szala (Górnik Zabrze)

Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok)

Igor Brzyski (Lech Poznań)

Michał Gurgul (Lech Poznań)

Oskar Tomczyk (Lech Poznań)

Filip Wolski (Lech Poznań)

Filip Rejczyk (Legia Warszawa)

Maksymilian Sznaucner (PAOK Saloniki)

Daniel Mikołajewski (Parma)

Adrian Przyborek (Pogoń Szczecin)

Piotr Kowalik (Sandecja Nowy Sącz)

Szymon Łyczko (Stal Rzeszów)

Karol Borys (Śląsk Wrocław)

Mike Huras (VfB Stuttgart)

Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków)

Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin)

Marcel Reguła (Zagłębie Lubin)

Michał Matys (Zagłębie Lubin)

Bartłomiej Krysiak (Borussia Mönchengladbach)

Patryk Mazur (Juventus)

Filip Rózga (Cracovia)