OFICJALNIE: Poznaliśmy nazwiska kandydatów do nowej rady dyrektorów Juventusu
2025-10-17 19:14:00; Aktualizacja: 2 dni temu
Juventus ogłosił listę kandydatów do rady dyrektorów, która zostanie wybrana podczas zaplanowanego na 7 listopada Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
Przez należącą do rodziny Agnellich i posiadają około 65,4% udziałów w turyńskim klubie spółkę Exor zgłoszeni zostali: Antonio Belloni, Gianluca Ferrero, Guido de Boer, Damien Comolli, Laura Cappiello, Fioranna Vittoria Negri, Kerstin Andrea Lutz, Diva Moriani i Diego Pistone.
Natomiast dysponująca pakietem około 11,5% akcji firma z branży kryptowalutowej Tether Investments zaproponowała kandydatury Francesco Garino i Zachary’ego Lyonsa.
Funkcję przewodniczącego rady dyrektorów ponownie ma objąć sprawujący ją od stycznia 2023 roku Gianluca Ferrero.Popularne
Z kolei według doniesień włoskiego dziennika „La Stampa” stanowisko dyrektora zarządzającego, z którego rezygnację złożył Maurizio Scanavino, zostanie powierzone Damienowi Comolliemu.
Pochodzący z południa Francji 52-latek był związany z Juventusem od czerwca bieżącego roku jako dyrektor generalny. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Toulouse FC, Fenerbahçe, Liverpoolu, AS Saint-Étienne i Tottenhamie Hotspur. Pracował ponadto jako skaut w Arsenalu i trener w akademii AS Monaco.
Niespodzianką jest nieobecność w gronie kandydatów do rady dyrektorów Juventusu Giorgio Chielliniego. Wieloletni obrońca „Bianconerich” zachowa jednak funkcję dyrektora do spraw strategii piłkarskiej.