OFICJALNIE: Poznaliśmy sędziego Atalanta – Raków Częstochowa

OFICJALNIE: Poznaliśmy sędziego Atalanta – Raków Częstochowa fot. Maciej Rogowski Photo / shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: UEFA

Roi Reinshreiber został oddelegowany do poprowadzenia spotkania Atalanta BC – Raków Częstochowa na inaugurację Ligi Europy.

Przedstawiony sędzia posiada spore doświadczenie na polu międzynarodowym, choć przez ponad dekadę ani razu nie zdarzyło mu się podjąć wyzwania w elitarnej Lidze Mistrzów. Jeśli już to odnajdywał się w roli arbitra technicznego, albo zarządzał losami spotkania w meczach eliminacyjnych.

43-latek z Izraela etatowo odnajduje się właśnie na drugim szczeblu turniejowym UEFA. Wykazuje się niezwykłą surowością. Wystarczy wspomnieć, że w pięciu pojedynkach poprzedniego sezonu pokazał zawodnikom 35 kartek, z czego jedną czerwoną.

W przeszłości Reinshreiber dwukrotnie angażował się w spotkania z udziałem polskich drużyn. Ostatni raz miało to miejsce w epoce „covidowej”. Wtedy, we wrześniu 2020 roku, w ramach 3. rundy do Ligi Europy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z FC Kopenhagą 0:3.

Większe szczęście obecność sędziego przyniosła w starciu Legii Warszawa, która walczyła o fazę grupową Ligi Mistrzów w 2018 roku. Wtedy „Wojskowi” wygrali na obcym terenie ze Spartakiem Trnawa 1:0, i to pomimo czerwonych kartek dla Marko Vešovicia i Domagoja Antolicia.

Na liniach bocznych w Bergamo Reinshreiberowi asystować będą Sagy Metzamber i Matityahu Yakobov. W buty arbitra technicznego wejdzie z kolei Idan Leiba.

W wozie VAR głównym odpowiedzialnym za wsparcie w spornych sytuacjach boiskowych będzie Niemiec Marco Fritz. U jego boku zasiądzie Chorwat Ivan Bebek.

Pierwszy gwizdek we Włoszech wybrzmi 21 września o 21:00. Transmisja w TVP Sport i Viaplay.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy