OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu

OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Premier League

Przedstawiciele Premier League zdecydowali się na utworzenie własnej Galerii Sław dla wybitnych jednostek, które wyróżniały się swoimi umiejętnościami i talentem w angielskich rozgrywkach.

Członkostwo w „Premier League Hall of Fame” będzie stanowiło najwyższe indywidualne osiągnięcie przyznawane graczom przez organizatorów rozgrywek.

W gronie najlepszy z najlepszych będą mogli znajdować się tylko emerytowani piłkarze, którzy od momentu utworzenia Premier League, czyli od 1992 roku, wykazywali się ponad przeciętnymi umiejętnościami oraz talentem na angielskich boiskach i przyczynili się w znacznym stopniu do rozwoju futbolu na Wyspach Brytyjskich.

Pierwsi dwaj zawodnicy zostaną uhonorowani spersonalizowany medalionem z wygrawerowanym rokiem włączenia do Galerii Sław Premier League już 19 marca.

Wówczas zostanie uruchomiona także ankieta z nazwiskami kolejnych kandydatów, spośród których jeden, dwóch lub być może więcej po pewnym czasie do nich dołączą. Ich wyboru dokonają już fani w internetowym głosowaniu.

- Premier League jest domem dla światowej klasy zawodników od 1992 roku. Za ich sprawą zdefiniowane zostały kolejne pokolenia, a oni sami jednocześnie zapewniają nam porywającą rywalizację sezon po sezonie. Miejsce w Galerii Sław Premier League jest zarezerwowane dla najlepszych. Będzie to okazja dla naszych fanów z całego świata, aby spojrzeli wstecz i pomogli nam w szczególny sposób upamiętnić wyjątkowe kariery - powiedział Richard Masters, dyrektor wykonawczy Premier League.

- Jesteśmy pasjonatami futbolu, podobnie jak nasi konsumenci, dlatego nie możemy być bardziej dumni z możliwości świętowania piłki nożnej i spuścizny zawodników w Galerii Sław Premier League - dodał Steve Arkley, wiceprezes ds. Marketingu w Budweiser, czyli oficjalnego partnera piwnego angielskich rozgrywek, który objął swoim patronatem wspomniane przedsięwzięcie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy