OFICJALNIE: Przyszłość Džeko wyjaśniona. Bośniak przedłużył umowę z Romą!

OFICJALNIE: Przyszłość Džeko wyjaśniona. Bośniak przedłużył umowę z Romą! fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Roma

Edin Džeko podpisał nowy kontrakt z Romą.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny był w ostatnich tygodniach łączony z przeprowadzką do Interu Mediolan. Niektóre media we Włoszech były nawet przekonane, że transfer doświadczonego napastnika do ekipy „Nerazzurrich” jest tylko kwestią czasu.

Tymczasem 33-letni zawodnik postanowił nie opuszczać Rzymu i związał się nową umową z zespołem ze Stadio Olimpico, która ma obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

- W ostatnich tygodniach zdałem sobie sprawę jak bardzo klub chce mnie zatrzymać. Moje stosunki i rozmowy z kierownictwem, praca jaką wykonaliśmy ze szkoleniowcem, relacje z kolegami z drużyny i miłość kibiców sprawiły, że zdałem sobie jeszcze bardziej sprawę z tego, czego nauczyłem się tutaj przez te cztery lata. Tu mam wszystko, co jest mi potrzebne do tego, aby coś wygrać i cieszę się, że mogę tu zostać na jeszcze dłużej - powiedział Džeko.

Bośniak trafił do Romy w sierpniu 2015 roku na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City, a potem został definitywnie wykupiony z angielskiego zespołu. W sumie doświadczony napastnik rozegrał 179 spotkań dla „Giallorossich”, w których strzelił 87 bramek oraz zanotował 38 asyst.

Fakt przedłużenia przez niego kontraktu z drużyną z Rzymu od razu zaczął rodzić falę spekulacji na temat bardzo możliwej wymiany na linii Inter-Napoli odnoszącej się do osób Mauro Icardiego i Arkadiusza Milika, ponieważ na chwilę obecną tylko taka opcja pozwala tym pierwszym na zakończenie współpracy z niechcianym Argentyńczykiem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy