OFICJALNIE: Przyszłość Džeko wyjaśniona. Bośniak przedłużył umowę z Romą!

OFICJALNIE: Przyszłość Džeko wyjaśniona. Bośniak przedłużył umowę z Romą! fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Roma

Edin Džeko podpisał nowy kontrakt z Romą.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny był w ostatnich tygodniach łączony z przeprowadzką do Interu Mediolan. Niektóre media we Włoszech były nawet przekonane, że transfer doświadczonego napastnika do ekipy „Nerazzurrich” jest tylko kwestią czasu.

Tymczasem 33-letni zawodnik postanowił nie opuszczać Rzymu i związał się nową umową z zespołem ze Stadio Olimpico, która ma obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

- W ostatnich tygodniach zdałem sobie sprawę jak bardzo klub chce mnie zatrzymać. Moje stosunki i rozmowy z kierownictwem, praca jaką wykonaliśmy ze szkoleniowcem, relacje z kolegami z drużyny i miłość kibiców sprawiły, że zdałem sobie jeszcze bardziej sprawę z tego, czego nauczyłem się tutaj przez te cztery lata. Tu mam wszystko, co jest mi potrzebne do tego, aby coś wygrać i cieszę się, że mogę tu zostać na jeszcze dłużej - powiedział Džeko.

Bośniak trafił do Romy w sierpniu 2015 roku na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City, a potem został definitywnie wykupiony z angielskiego zespołu. W sumie doświadczony napastnik rozegrał 179 spotkań dla „Giallorossich”, w których strzelił 87 bramek oraz zanotował 38 asyst.

Fakt przedłużenia przez niego kontraktu z drużyną z Rzymu od razu zaczął rodzić falę spekulacji na temat bardzo możliwej wymiany na linii Inter-Napoli odnoszącej się do osób Mauro Icardiego i Arkadiusza Milika, ponieważ na chwilę obecną tylko taka opcja pozwala tym pierwszym na zakończenie współpracy z niechcianym Argentyńczykiem.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy