OFICJALNIE: Puchar Ligi Francuskiej zniknie z kalendarza

OFICJALNIE: Puchar Ligi Francuskiej zniknie z kalendarza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: LFP

Władze Ligue 1 poinformowały o zawieszeniu rozgrywek Pucharu Ligi Francuskiej.

„W trakcie ostatniego posiedzenia zdecydowano o zawieszeniu rozgrywek Pucharu Ligi Francuskiej po zakończeniu edycji 2019/2020. Ligue 1 zastrzega sobie jednak prawo do ich wznowienia w późniejszych latach. Dzięki tej decyzji skrócony zostanie harmonogram zawodów, a piłkarze będą mieli więcej czasu na regenerację” - czytamy w komunikacie.

Puchar Ligi Francuskiej (nie mylić z Pucharem Francji) powstał w 1994 roku. Od samego początku brały w nim udział wyłącznie profesjonalne kluby znad Sekwany rywalizujące na co dzień na najwyższych szczeblach rozgrywkowych.

Jego pierwszym triumfatorem było Paris Saint-Germain. W sumie paryżanie wygrywali go ośmiokrotnie, co jest rekordem rozgrywek. Po trzy zwycięstwa na koncie mają Bordeaux, Olympique Marsylia i Strasbourg.

W poprzednim sezonie po puchar sięgnęli właśnie piłkarze ze Strasburga, którzy pokonali w finale Guingamp.

Wygrana w Pucharze Ligi Francuskiej daje miejsce w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Od sezonu 2020/2021 będzie ono przyznawane poprzez rywalizację w Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy