OFICJALNIE: Raków Częstochowa rozpoczyna letnie okno. Beniaminek sprowadził 18-latka!

OFICJALNIE: Raków Częstochowa rozpoczyna letnie okno. Beniaminek sprowadził 18-latka!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa | Zagłębie Lubin

Raków Częstochowa ogłosił pozyskanie pierwszego zawodnika przed powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jest nim Kamil Piątkowski.

Przedstawiciele „Czerwono-Niebieskich” osiągnęli pełne porozumienie z piłkarzem. Utalentowany defensor po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku.

18-letni zawodnik przechodzi do beniaminka Ekstraklasy na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego dotychczasowa umowa z Zagłębiem Lubin wygaśnie wraz z końcem obecnego sezonu. Warto jednak nadmienić, że „Miedziowi” mimo to zagwarantowali się dodatkowe korzyści wynikające z ewentualnej sprzedaży piłkarza w przyszłości.

- Bardzo się cieszę, że kolejny rozdział swojej przygody z piłką rozpoczynam właśnie w Rakowie. Swoją postawą na boisku chcę udowodnić wszystkim, że decyzja o sprowadzeniu mnie do Częstochowy jest słuszna. Chcę pomóc drużynie osiągnąć zakładane na nowe rozgrywki cele. Wierzę, że zarówno zespół, jak i kibice pozytywnie mnie przyjmą w „Czerwono-Niebieskiej” rodzinie - powiedział wychowanek Karpat Krosno.

Środkowy obrońca trenował regularnie z pierwszą drużyną „Miedziowych” w obecnym sezonie, ale nie dostał od sztabu szkoleniowego ani jednej szansy na pokazanie się na poziomie Ekstraklasy.

Młodzieżowy reprezentant Polski mógł za to liczyć na regularną grę w rezerwach występujących w trzeciej lidze oraz w Centralnej Lidze Juniorów. W obu tych rozgrywkach zanotował łącznie 26 gier i zdobył w nich jednego gola oraz zaliczył tyle samo asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy