OFICJALNIE: Răzvan Lucescu zwolniony z giganta. Po serii sukcesów przyszły słabsze wyniki

OFICJALNIE: Răzvan Lucescu zwolniony z giganta. Po serii sukcesów przyszły słabsze wyniki fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Hilal

Răzvan Lucescu już nie jest szkoleniowcem Al-Hilal. Saudyjski klub porozumiał się z Rumunem co do rozstania za porozumieniem stron.

51-letni trener odnosił w gigancie z Arabii Saudyjskiej wielkie sukcesy od czasu przejęcia w czerwcu 2019 roku. Niedługo potem wywalczył trofeum Azjatyckiej Ligi Mistrzów. W sezonie 2019/2020 sięgnął po mistrzostwo kraju. Zapewne liczyłby się też ponownie w walce o kontynentalne trofeum i, co za tym idzie, występ w klubowym mundialu. Azjatycka federacja zdyskwalifikowała jednak Al-Hilal za zbyt małą liczbę zawodników wystawionych w ostatnim meczu fazy grupowej - zaledwie dziewięciu (klub zignorował zalecenia federacji o wzięciu do Kataru, gdzie dokańczano fazę grupową, większej liczby zawodników).

Więcej na temat dyskwalifikacji: aktualnosci/skandal-w-azjatyckiej-lidze-mistrzow-al-hilal-wyrzucony-z-turnieju-za-wystawienie-zaledwie-dziewieciu-pilkarzy-na-mecz-ostatniej-kolejki-fazy-grupowej/140644.

Po tym wydarzeniu forma Al-Hilal nieco załamała się, a ostatnia seria słabych rezultatów doprowadziła do rozstania z Lucescu. Gigant zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli saudyjskiej ekstraklasy z pięcioma punktami straty do liderującego Al-Shabab (Asz-Szabab Rijad).

Bezpośrednio o zwolnieniu zdecydowała porażka 0-1 z jednym z najsłabszych zespołów w lidze - Damac.

Lucescu w Al-Hilal zastąpi 51-letni Brazylijczyk Rogério Micale, w poprzednim roku trener drugoligowej brazylijskiej Parany, która spadła na trzeci poziom, a ostatnio - prowadzący zespół U-19 w Al-Hilal. Można przypuszczać, że to tymczasowe zastępstwo Rumuna, nim Saudyjczycy znajdą kogoś z większym nazwiskiem w przerwie między sezonami.

Z kolei nieznane są dalsze losy Rumuna. Nie wiadomo jeszcze, czy zdecyduje się powrócić na Stary Kontynent, czy też poszuka pracy na Półwyspie Arabskim, z czym z pewnością nie miałby żadnych problemów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy