OFICJALNIE: RB Lipsk odchodzi od Nike. Koszulki dostarczy nowy sponsor

OFICJALNIE: RB Lipsk odchodzi od Nike. Koszulki dostarczy nowy sponsor fot. Michael715 / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: RB Lipsk | Bild

Puma zastąpi Nike na koszulkach zawodników RB Lipsk. Współpraca wejdzie w życie od 1 lipca tego roku.

Przez ostatnie dziesięć lat zespół „Byków” ubierał się w stroje marki Nike. Obecny kontrakt z amerykańską firmą wygaśnie jednak wraz z końcem sezonu i zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami niemieckiej prasy nie zostanie przedłużony.

Nowym dostawcą sprzętu zostanie natomiast Puma. Klub oficjalnie poinformował już o zawarciu porozumienia ze wspomnianą marką. Współpraca rozpocznie się 1 lipca 2024 roku, a Puma wyposaży w swoje produkty wszystkie osoby reprezentujące drużyny pod nazwą RB Lipsk, w tym między innymi zespół sekcji żeńskiej oraz drużyny młodzieżowe.

Ponadto umowa obejmie szeroko pojęte prawa sponsorskie i działania marketingowe, usługi reklamowe podczas dni meczowych na Red Bull Arenie i na terenie akademii piłkarskiej, a także aktywacje cyfrowe.

Jak informuje „Bild”, RB Lipsk zarobi na dziesięcioletniej współpracy z marką Puma gigantyczną kwotę 150 milionów euro. Dla porównania poprzednia umowa z Nike zapewniła niemieckiemu klubowi zysk 60 milionów euro.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania długoterminowej współpracy z tak renomowaną firmą. Dla RB Leipzig współpraca z Puma to kolejny duży i ważny krok w rozwoju - stwierdził dyrektor zarządzający klubu, Johann Plenge.

- RB Lipsk szybko wyrobił sobie markę nie tylko w Niemczech, ale także na arenie międzynarodowej. Nie możemy się doczekać wielu wspaniałych piłkarskich chwil i towarzyszenia klubowi na jego pełnej sukcesów drodze w nadchodzących latach - mówi dyrektor generalny Puma, Arne Freundt.

Dla marki Puma jest to wielki sukces, gdyż wygrała ona rywalizację nie tylko z Nike, które chciało kontynuować trwającą współprace, ale też adidas był chętny na podpisanie umowy z klubem z Lipska.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy