OFICJALNIE: Red Bull Salzburg stawia na następny talent. Karim Konaté zagra w Austrii [WIDEO]

OFICJALNIE: Red Bull Salzburg stawia na następny talent. Karim Konaté zagra w Austrii [WIDEO] fot. Red Bull Salzburg
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Red Bull Salzburg

Red Bull Salzburg potwierdził transfer zbierającego świetne recenzje Karima Konaté.

Mistrz Austrii prężnie działa na rynku transferowym i to nie tylko europejskim, ale i światowym. Kiedy dojrzał wyróżniającego się w Wybrzeżu Kości Słoniowej gracza, sprawy potoczyły się bardzo szybko.

18-letni środkowy napastnik został sprowadzony z ASEC Mimosas za około trzy miliony euro. Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku.

Red Bull Salzburg, jak to ma w zwyczaju, gdy piłkarz musi zaadoptować się do stylu gry w Europie, wypożycza Iworyczyka na najbliższy sezon do satelickiego FC Liefering. Jeśli jednak atakujący przez najbliższe miesiące pokaże się z dobrej strony, niewykluczone, że wróci do klubu wcześniej.

Karim Konaté w swojej byłej drużynie wystąpił 12 razy i strzelił dziesięć goli, występując w Lidze Mistrzów oraz Pucharze Konfederacji CAF. Jednocześnie rozegrał już pięć spotkań dla seniorskiej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej.

Zawodnik mierzy 178 centymetrów wzrostu, więc na pierwszy rzut oka może przywoływać wspomnienia o Karimie Adeyemim, który odszedł do Borussii Dortmund.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy