OFICJALNIE: Reprezentacja Egiptu ma nowego selekcjonera

OFICJALNIE: Reprezentacja Egiptu ma nowego selekcjonera fot. Shutterstock
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Efa.eg

Wyjaśniła się sprawa z obsadą stanowiska selekcjonera reprezentacji Egiptu. Afrykański zespół poprowadzi Rui Vitória.

Kandydatem, w pewnym momencie nawet głównym, na nowego selekcjonera reprezentacji Egiptu, był Paulo Sousa, który po odejściu z reprezentacji Polski zdążył już pożegnać się z Flamengo. Strony miały prowadzić rozmowy, ale zostały one przerwane. Jedne źródła sugerowały, że to przez oczekiwania finansowe i te dotyczące kształtu sztabu szkoleniowego Portugalczyka. Inne, iż to sam Sousa zrezygnował z dalszych negocjacji po tym, jak dowiedział się, że Egipcjanie mają zaległości finansowe względem wcześniejszego selekcjonera Carlosa Queiroza.

Finalnie nowym selekcjonerem Egipcjan został Rui Vitória. Szkoleniowiec podpisał z tamtejszą federacją czteroletni kontrakt.

52-letni Vitória to były trener Fátimy, FC Paços de Ferreira, Vitórii Guimarães, Benfiki, Al-Nassr oraz Spartaka Moskwa, z którym pożegnał się w grudniu 2021 roku. W swoim dorobku ma między innymi dwa mistrzostwa, dwa Puchary i Superpuchar Portugalii oraz mistrzostwo Arabii Saudyjskiej.

Reprezentacja Egiptu zajmuje 40. miejsce w rankingu FIFA. W ostatnich meczach drużynę prowadził Ehab Galal.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy