OFICJALNIE: Reprezentacja Polski poznała miejsce rozegrania Mistrzostw Świata U-17

2023-06-24 14:13:59; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Reprezentacja Polski poznała miejsce rozegrania Mistrzostw Świata U-17 Fot. FotoPyK

FIFA zdecydowała się powierzyć Indonezji funkcję gospodarze tegorocznych Mistrzostw Świata U-17.

Pierwotnie młodzieżowy mundial przeznaczony dla zawodników do lat 17 miał odbyć się na przełomie listopada i grudnia 2023 roku w Peru.

Kraj z Ameryki Południowej nie sprostał jednak wymaganiom infrastrukturalnym i został w kwietniu zmuszony do zrezygnowania z powierzonej mu funkcji.

Od tego momentu przedstawiciele FIFA rozpoczęli poszukiwania nowego gospodarza imprezy i ku zaskoczeniu wielu powierzyli ją... Indonezji, która nie tak dawno została pozbawiona możliwości zorganizowania u siebie Mistrzostw Świata U-20.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wykonała taki krok z powodu podjęcia próby zablokowania Izraelowi szansy wzięcia udziału w imprezie.

Złość futbolowej centrali na wyspiarski kraj nie potrwała jednak długo, bo teraz na przygotowanych wcześniej boiska wystąpią nieco młodsi zawodnicy.

Wśród nich znajdzie się reprezentacja Polski, która pokazała się z bardzo dobrej strony na rozgrywanych ostatnio Mistrzostwach Europy U-17, gdzie dotarła do półfinału.

Poza podopiecznymi Marcina Włodarskiego w młodzieżowym mundialu organizowanym między 10 listopada a 2 grudnia wezmą jeszcze udział - gospodarz (Indonezja), Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Nowa Zelandia, Nowa Kaledonia, Argentyna, Brazylia, Ekwador, Wenezuela, Kanada, Meksyk, Panama, Stany Zjednoczone, Burkina Faso, Mali, Maroko, Senegal oraz czterech przedstawicieli Azjatyckiego Konfederacji Piłkarskiej, których poznamy po ćwierćfinałowych meczach kontynentalnych zmagań odbywających się 25 i 26 czerwca.

„Biało-Czerwoni” wezmą po raz trzeci w historii udział w Mistrzostwach Świata U-17.

W debiucie w 1993 roku zajęli bardzo dobre czwarte miejsce w składzie z takimi postaciami, jak Mirosław Szymkowiak, Jacek Magiera, Artur Wichniarek, Maciej Terlecki, Arkadiusz Radomski czy Mariusz Kukiełka.

Potem w 1999 roku zaprezentowali się słabo, kończąc rywalizację na fazie grupowej po meczach ze Stanami Zjednoczonymi, Urugwajem i Nową Zelandią. W tej drużynie szerszemu gronu odbiorców pokazali się Tomasz Kuszczak, Wojciech Łobodziński, Łukasz Madej, Radosław Matusiak, Piotr Brożek, Paweł Brożek, Kamil Kuzera czy Sebastian Mila.