OFICJALNIE: Rewolucja kadrowa Stali Mielec. Odeszło już CZTERNASTU zawodników

2023-06-30 14:16:07; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Rewolucja kadrowa Stali Mielec. Odeszło już CZTERNASTU zawodników
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Stal Mielec

Stal Mielec poinformowała o rozstaniu z trzema piłkarzami. Odchodzą Dominykas Barauskas, Marcin Flis oraz Arkadiusz Kasperkiewicz, czyli to odpowiednio dwunasty, trzynastu i czternasty pożegnany zawodnik.

Ekipa z Mielca w poprzednim sezonie uplasowała się w drugiej części tabeli. Zespół uzyskał sześciopunktową przewagę nad strefą spadkową.

Sternicy uznali, że to dobry moment na przeprowadzenie rewolucji kadrowej. Pożegnani zostali Alex Vallejo, Fabian Hiszpański, Paweł Żyra, Mateusz Mak, Mikołaj Lebedyński, Maciej Wolski, Bartosz Mrozek, Fryderyk Gerbowski, Adam Ratajczyk, Rauno Sappinen i Bartłomiej Ciepiela. Ostatnia piątka wróciła do klubów, z których była wypożyczona.

Dzisiaj klub potwierdził rozstanie z jeszcze trzema graczami. Wygasające dzisiaj umowy Dominykasa Barauskasa, Marcina Flisa oraz Arkadiusza Kasperkiewicza nie będą przedłużone.

Największym stażem może pochwalić się 29-letni Flis. On do Stali dołączył już w połowie 2020 roku i od tego czasu rozegrał 85 spotkań. W połowie sezonu 2021/2022 przybył Kasperkiewicz - 28-latkowi udało się uzbierać 42 występy. Trzeci z defensorów, 26-letni Litwin, przez ostatni rok wybiegał na boiska osiem razy.

Biało-niebiescy oczywiście dokonali już kilku wzmocnień. Przybył między innymi Michał Trąbka.

Dzisiaj przybył także Mateusz Stępień, ex-gracz Arki Gdynia. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku i zawiera opcję przedłużenia współpracy o 12 miesięcy.

***

Leândro: Kocham Polskę