OFICJALNIE: Robson Bambu pierwszym letnim wzmocnieniem OGC Nice

OFICJALNIE: Robson Bambu pierwszym letnim wzmocnieniem OGC Nice
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice

Robson Bambu zasilił szeregi OGC Nice.

Utalentowany środkowy obrońca dołączył do francuskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Club Athletico Paranaense.

Pierwszy letni nabytek „Le Gym” przyleciał do Europy na początku czerwca i przy ścisłym reżimie sanitarnym przeszedł obligatoryjne testy medyczne. Następnie po ich zakończeniu mógł już bez problemu podpisać kontrakt z nowym pracodawcą, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

OGC Nice wyłożyło osiem milionów euro na pozyskanie 22-letniego zawodnika, który w swoim rodzimym kraju uchodzi za bardzo obiecującego defensora.

Świadczy o tym między innymi fakt, że młody defensor ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii i jest jednym z murowanych kandydatów do znalezienia się w kadrze „Canarinhos” na Igrzyska Olimpijskie, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na przyszły rok.

Robson Bambu jest już piątym graczem pozyskałem na stałe przez klub z Ligue 1 po przejęciu go przez firmę Ineos należącą do Jima Ratcliffe'a, która przed startem poprzedniego sezonu doprowadziła do zakontraktowania Kaspera Dolberga (za 20,5 miliona euro z Ajaksu), Alexisa Claude'a-Maurice'a (za 13 milionów euro z Lorient), Stanleya Nsokiego (za 12 milionów euro z PSG) oraz Hichema Boudaouiego (za 4 miliony euro z Paradou AC).

Wspomniani piłkarze nie wpłynęli w znaczącym stopniu na poprawę wyników osiąganych przez drużynę, ale pomogli jej zająć szóste miejsce w zakończonych już rozgrywkach, które uprawnia OGC Nice do startu w eliminacjach Ligi Europy.

Wychowanek Santosu trafił do Club Athletico Paranaense w styczniu ubiegłego roku. Od tego czasu zanotował 25 występów w brazylijskim zespole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy