OFICJALNIE: Robson Bambu pierwszym letnim wzmocnieniem OGC Nice

OFICJALNIE: Robson Bambu pierwszym letnim wzmocnieniem OGC Nice
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice

Robson Bambu zasilił szeregi OGC Nice.

Utalentowany środkowy obrońca dołączył do francuskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Club Athletico Paranaense.

Pierwszy letni nabytek „Le Gym” przyleciał do Europy na początku czerwca i przy ścisłym reżimie sanitarnym przeszedł obligatoryjne testy medyczne. Następnie po ich zakończeniu mógł już bez problemu podpisać kontrakt z nowym pracodawcą, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

OGC Nice wyłożyło osiem milionów euro na pozyskanie 22-letniego zawodnika, który w swoim rodzimym kraju uchodzi za bardzo obiecującego defensora.

Świadczy o tym między innymi fakt, że młody defensor ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii i jest jednym z murowanych kandydatów do znalezienia się w kadrze „Canarinhos” na Igrzyska Olimpijskie, które ze względu na pandemię koronawirusa zostały przeniesione na przyszły rok.

Robson Bambu jest już piątym graczem pozyskałem na stałe przez klub z Ligue 1 po przejęciu go przez firmę Ineos należącą do Jima Ratcliffe'a, która przed startem poprzedniego sezonu doprowadziła do zakontraktowania Kaspera Dolberga (za 20,5 miliona euro z Ajaksu), Alexisa Claude'a-Maurice'a (za 13 milionów euro z Lorient), Stanleya Nsokiego (za 12 milionów euro z PSG) oraz Hichema Boudaouiego (za 4 miliony euro z Paradou AC).

Wspomniani piłkarze nie wpłynęli w znaczącym stopniu na poprawę wyników osiąganych przez drużynę, ale pomogli jej zająć szóste miejsce w zakończonych już rozgrywkach, które uprawnia OGC Nice do startu w eliminacjach Ligi Europy.

Wychowanek Santosu trafił do Club Athletico Paranaense w styczniu ubiegłego roku. Od tego czasu zanotował 25 występów w brazylijskim zespole.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy