OFICJALNIE: Rodrigo Palacio w Serie B

OFICJALNIE: Rodrigo Palacio w Serie B fot. sbonsi / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Brescia Calcio

Rodrigo Palacio w tym sezonie będzie reprezentował grającą na poziomie Serie B Brescię Calcio.

W poprzednim sezonie Bologna utrzymała się w lidze, co było jej priorytetem. Po zakończeniu rozgrywek zarząd oraz szkoleniowiec Siniša Mihajlović usiedli do stołu i zaczęli planować kadrę na kolejne miesiące.

Podjęto wtedy decyzję, aby nie przedłużać kontraktu z dotychczasowym kapitanem - Rodrigo Palacio. Dlatego ten 30 czerwca został wolnym zawodnikiem.

Do Bolonii 39-latek trafił z Interu Mediolan w sierpniu 2017 roku. Od tamtego momentu stał się jej kluczowym piłkarzem. Łączeniu rozegrał 132 spotkania, strzelając w nich 20 bramek i notując do tego 17 asyst.

W tym okienku transferowym Palacio jasno zadeklarował, że nie zamierza przechodzić na piłkarską emeryturę. Zamiast tego zaczął rozglądać się za nowym pracodawcą. Włoskie media informowały, że Argentyńczyk może wrócić do swojej ojczyzny, ponieważ chęć podpisania z nim kontraktu wyraziły takie zespoły jak Boca Juniors oraz CA Banfield.

Ostatecznie jednak 39-latek zostaje we Włoszech i będzie reprezentował barwy Brescii Calcio, którą prowadzi Filippo Inzaghi. Z nową drużyną podpisał roczną umowę.

Palacio we Włoszech grał jeszcze w Interze Mediolan oraz Genoi. Łącznie na poziomie Serie A ma już uzbieranych 357 spotkań. W ich trakcie zdobył 93 gole i zanotował 67 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy