OFICJALNIE: Ruch Chorzów zatrzymał obrońcę po spadku z Ekstraklasy

2024-06-04 19:16:56; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Ruch Chorzów zatrzymał obrońcę po spadku z Ekstraklasy
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Ruch Chorzów

Ruch Chorzów poinformował, że wygasający w czerwcu bieżącego roku kontrakt Macieja Sadloka został przedłużony o dwanaście miesięcy.

Niezła końcówka minionego sezonu nie pozwoliła Ruchowi Chorzów na zajęcie bezpiecznego miejsca dającego utrzymanie. Ostatecznie w tabeli Ekstraklasy zajął on zaledwie siedemnastą lokatę, która wiązała się ze spadkiem do pierwszej ligi.

Po zakończonych rozgrywkach w klubie zaczęto myśleć już nad przyszłą kampanią, w której Ruch z pewnością będzie chciał powalczyć o powrót do krajowej elity. Z tego też powodu jego działacze zaczęli rozglądać się za wzmocnieniami. Na ich celownik trafił między innymi Dominik Kun odchodzący z Widzewa Łódź.

Transfery przychodzące nie są jednak jedyną opcją wzmocnienia kadry, bowiem można ją również budować na obecnych zawodnikach, którzy wciąż potrafią wnieść do drużyny sporo pozytywnych aspektów. Jednym z nich jest środkowy obrońca Maciej Sadlok, którego wygasający kontrakt został przedłużony.

34-latek związał się z Ruchem nową umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.

Sadlok do Ruchu wrócił dwa lata temu z Wisły Kraków. Wcześniej reprezentował on jego barwy w latach 2007-2010 oraz 2012-2014. Bilans doświadczonego defensora w trykocie chorzowskiej drużyny składa się na 151 rozegranych spotkań, okraszonych dwiema bramkami oraz taką samą liczbą asyst.

Miniona kampania w jego wykonaniu to łącznie 24 występy na poziomie Ekstraklasy.

- Jestem zadowolony, że nadal mogę reprezentować tak wielki Klub jak Ruch i grać przed Niebieską publicznością na Stadionie Śląskim. Dziękuję za zaufanie - to dla mnie bardzo ważne, że trener, Klub potrzebują mnie na kolejny sezon. Rozegrałem ich już z „eRką” osiem, przede mną dziewiąty i nowe wyzwania. Ze swojej strony zrobię wszystko, byśmy jako drużyna im sprostali - powiedział po przedłużeniu kontraktu.