OFICJALNIE: Ryad Boudebouz w drugiej lidze saudyjskiej

OFICJALNIE: Ryad Boudebouz w drugiej lidze saudyjskiej fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Al-Ahli Saudi SC

Ryad Boudebouz został nowym zawodnikiem Al-Ahli Saudi SC.

Reprezentant Algierii przez całe lato poszukiwał sobie nowego pracodawcy. Do 30 czerwca bieżącego roku był związany z AS Saint-Étienne.

Po tygodniach poszukiwań ofensywny pomocnik w końcu znalazł dla siebie zespół, w którym będzie mógł kontynuować swoją karierę. 32-latek po raz pierwszy trafił na Bliski Wschód, a konkretniej ligi saudyjskiej. Co ciekawe, zawodnik przyjął ofertę z drugiego szczebla od zaskakującego spadkowicza - lokalnego giganta Al-Ahli.

Zawarta między stronami umowa zakłada współpracę do połowy 2024 roku.

Od najmłodszych lat Boudebouz zbierał szlify w szkółce Sochaux. Do pierwszej drużyny przebił się w sezonie 2007/2008, stając się od razu ważnym ogniwem.

Jego pięć lat spędzone na Stade Auguste Bonal przełożyło się na przeprowadzkę do Bastii. Później ponownie zmienił klub wewnątrz Francji, przechodząc w 2015 roku do Montpellier.

Tam spędził swój najlepszy okres w karierze. W końcu piłkarz trafił na radary hiszpańskich ekip, decydując się ostatecznie na transfer do Realu Betis. Przygoda nie potoczyła się zupełnie po jego myśli, o czym świadczy wypożyczenie do ligowego rywala, Celty Vigo.

W lipcu 2019 roku lewonożny zawodnik, potrafiący też grać na skrzydle, powrócił do Ligue 1 na rzecz Saint-Étienne.

Tylko w minionej kampanii Ligue 1 Boudebouz zanotował raptem trzy trafienia i cztery asysty w 30 występach. Obecnie jego już były klub rywalizuje w niższej klasie rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy