OFICJALNIE: Ryad Boudebouz w drugiej lidze saudyjskiej

OFICJALNIE: Ryad Boudebouz w drugiej lidze saudyjskiej fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Al-Ahli Saudi SC

Ryad Boudebouz został nowym zawodnikiem Al-Ahli Saudi SC.

Reprezentant Algierii przez całe lato poszukiwał sobie nowego pracodawcy. Do 30 czerwca bieżącego roku był związany z AS Saint-Étienne.

Po tygodniach poszukiwań ofensywny pomocnik w końcu znalazł dla siebie zespół, w którym będzie mógł kontynuować swoją karierę. 32-latek po raz pierwszy trafił na Bliski Wschód, a konkretniej ligi saudyjskiej. Co ciekawe, zawodnik przyjął ofertę z drugiego szczebla od zaskakującego spadkowicza - lokalnego giganta Al-Ahli.

Zawarta między stronami umowa zakłada współpracę do połowy 2024 roku.

Od najmłodszych lat Boudebouz zbierał szlify w szkółce Sochaux. Do pierwszej drużyny przebił się w sezonie 2007/2008, stając się od razu ważnym ogniwem.

Jego pięć lat spędzone na Stade Auguste Bonal przełożyło się na przeprowadzkę do Bastii. Później ponownie zmienił klub wewnątrz Francji, przechodząc w 2015 roku do Montpellier.

Tam spędził swój najlepszy okres w karierze. W końcu piłkarz trafił na radary hiszpańskich ekip, decydując się ostatecznie na transfer do Realu Betis. Przygoda nie potoczyła się zupełnie po jego myśli, o czym świadczy wypożyczenie do ligowego rywala, Celty Vigo.

W lipcu 2019 roku lewonożny zawodnik, potrafiący też grać na skrzydle, powrócił do Ligue 1 na rzecz Saint-Étienne.

Tylko w minionej kampanii Ligue 1 Boudebouz zanotował raptem trzy trafienia i cztery asysty w 30 występach. Obecnie jego już były klub rywalizuje w niższej klasie rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy