OFICJALNIE: Ryan Gauld związał się z nowym klubem

OFICJALNIE: Ryan Gauld związał się z nowym klubem fot. SC Farense
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Vancouver Whitecaps

Vancouver Whitecaps poinformował o sprowadzeniu Ryana Gaulda.

Ryan Gauld ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Farense. Pomimo spadku jego drużyny na zaplecze portugalskiej elity, on prezentował się bardzo dobrze.

Jego dobra postawa została zresztą dostrzeżona przez zagraniczne kluby. W ostatnich tygodniach pytała o niego między innymi warszawska Legia.

W poniedziałek pewne stało się, że Szkot do stolicy Polski nie trafi, bo obrał inny kierunek. W kolejnym sezonie będzie grał w Major League Soccer.

Ofensywny pomocnik zasilił Vancouver Whitecaps, gdzie trafia w ramach transferu definitywnego. Z nowym klubem parafował kontrakt do 31 grudnia 2024 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że jego poprzedni klub zarobił na nim 300 tysięcy euro.

- Ryan to zawodnik, którego śledziliśmy od dłuższego czasu. To ofensywny gracz, który daje nam wiele opcji w linii ataku. Jest bardzo dynamiczny bez piłki i może wnieść do zespołu wiele jakości. Bardzo cieszymy się z tego transferu - stwierdził trener kanadyjskiej ekipy Marc Dos Santos.

25-letni Gauld rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 34 mecze. W tym czasie strzelił dziewięć goli i zanotował siedem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy