OFICJALNIE: Ryan Sessegnon w Tottenhamie

OFICJALNIE: Ryan Sessegnon w Tottenhamie fot. Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tottenham

Ryan Sessegnon będzie reprezentował barwy Tottenhamu.

Przedstawiciele „Kogutów” dopięli wszystkie formalności związane z zakontraktowaniem 19-letniego pomocnika, który przenosiny do londyńskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Fulham. Młodzieżowy reprezentant Anglii po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2025 roku. Założy koszulkę z numerem 19.

Brytyjskie media przekonują, że Tottenham zapłaci finalnie dotychczasowemu pracodawcy młodzieżowego reprezentanta Anglii nawet 30 milionów funtów (25 milionów funtów podstawy i dodatkowe 5 milionów funtów zawartych w bonusach), czyli 32,5 miliona euro.

Sessegnon przez całą swoją dotychczasową karierę był związany tylko z ekipą z Craven Cottage. W sumie 19-latek rozegrał w jej barwach aż 120 spotkań, w których strzelił 25 bramek oraz zanotował 18 asyst.

Utalentowany pomocnik za sprawą znakomitej formy prezentowanej na poziomie Championship wzbudził przed startem poprzedniego sezonu olbrzymie zainteresowanie na rynku transferowym, ponieważ poza wspomnianym Tottenhamem chęć sprowadzenie najlepszego gracza sezonu 2017/2018 na zapleczu Premier League wyrażały także inne czołowe angielskie kluby. Pierwszy piłkarz urodzony w 2000 roku z golem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii nie zdecydował się wówczas na zmianę barw i dopiero teraz wykonał ważny krok w swojej karierze.

Chwilę wcześniej Tottenham potwierdził pozyskanie Giovaniego Lo Celso, a w czwartek prowadził też zakończone niepowodzeniem negocjacje w sprawie Paulo Dybali.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy