OFICJALNIE: Rywal Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy z ważnym transferem

OFICJALNIE: Rywal Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy z ważnym transferem fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: HŠK Zrinjski Mostar

Stipe Radić przeniósł się z holenderskiej Fortuny Sittard do bośniackiego Zrinjskiego Mostar.

23-letni środkowy obrońca z nowym zespołem podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/2025.

W Eredivisie Chorwat rozegrał siedem spotkań podczas rundy wiosennej, w tym zaledwie trzy w podstawowym składzie.

Wcześniej przez pół roku nie grał z powodu trwającego sporu prawnego ze swoją poprzednią drużyną, belgijskim Beerschot VA. Zespół ten spadł do drugiej ligi w sezonie 2021/2022 i w związku z tym Radić skorzystał z klauzuli zawartej w jego umowie, pozwalającej na jej rozwiązanie w takim przypadku.

Władze klubu z Antwerpii twierdziły jednak, że nie został dotrzymany odpowiedni termin. Ostatecznie prawnicy zawodnika udowodnili, że nie było żadnych nieprawidłowości z jego strony.

Zrinjski Mostar w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo oraz puchar Bośni i Hercegowiny.

Po porażce z austriackim LASK-iem w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europy, znalazł się w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Zmierzy się w niej z Legią Warszawa, Aston Villą i AZ Alkmaar.

Stipe Radić w nowym klubie spotka się między innymi ze znanym z Pogoni Szczecin Zvonimirem Kožuljem.

Zrinjski wzmacnia zatem środek obrony, który z pewnością potrzebował nowej krwi. Zespół Krunoslava Rendulica miewał ostatnio problemy na tej pozycji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pomocnik Rakowa Częstochowa z urazem Pomocnik Rakowa Częstochowa z urazem Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy