OFICJALNIE: Schalke 04 zmienia trenera. Tym razem na stałe

OFICJALNIE: Schalke 04 zmienia trenera. Tym razem na stałe fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Schalke 04

Schalke 04 reaguje na pikującą formę drużyny. Teraz pieczę nad zawodnikami pierwszej drużyny przejął Thomas Reis.

„Die Knappen” przechodzą w ostatnich kampaniach prawdziwy rollercoaster. Po długotrwałych problemach nie udało im się uniknąć spadku, choć w 2. Bundeslidze poradzili sobie już znacznie lepiej. Mistrzostwo zaplecza niemieckiej ekstraklasy było tylko otarciem łez w i tak trwającym kryzysie. Po awansie z powrotem drużyna pozostaje czerwoną latarnią ligi.

Ostatnie punkty ekipa z Gelsenkirchen wywalczyła 10 września, wygrywając z VfL Bochum swój jedyny dotychczasowy mecz. Wcześniej wywalczyła również trzy remisy, jednak po tym pojedynczym triumfie nagromadziła sześć porażek z rzędu, w międzyczasie odpadając z Pucharu Niemiec. Miarka się przebrała i już w zeszłym tygodniu doszło do zwolnienia trenera Franka Kramera. Tymczasowy szkoleniowiec Matthias Kreuzer niewiele wniósł, bowiem i pod jego wodzą Schalke 04 uległo berlińskie Hercie BSC.

Losy sezonu postara się odwrócić Thomas Reis. Klub poinformował na konferencji prasowej, iż to właśnie 49-latek postara się przywrócić drużynę na lepsze tory. Zadanie nie będzie łatwe, lecz działacze wierzą, że od nowego roku sytuacja może ulec poprawie.

Dyrektor Peter Knäbel zapowiedział, że aktualnie zarząd liczy na urwanie choć kilku punktów w najbliższych spotkaniach, jeszcze przed przerwą na mundial. W styczniu postara się za to o wzmocnienie składu, by nowy szkoleniowiec mógł zwiększyć jakość w zespole.

Schalke 04 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie sześć punktów. Nie licząc fatalnej formy, sytuacja nie jest jeszcze jednak aż tak dramatyczna, do bezpiecznej pozycji brakuje bowiem trzech punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy