OFICJALNIE: Sebastian Staszewski naczelnym i wicedyrektorem TVP Sport

OFICJALNIE: Sebastian Staszewski naczelnym i wicedyrektorem TVP Sport fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sebastian Staszewski [Twitter]

Sebastian Staszewski poinformował o objęciu stanowiska redaktora naczelnego i wicedyrektora TVP Sport.

Marek Szkolnikowski objął przed ponad siedmioma laty stanowisko szefa działu sportowego w Telewizji Polski po odejściu Włodzimierza Szaranowicza.

Od tego czasu na antenach publicznego nadawcy zagościło wiele imprez sportowych o najwyższej randze, co usytuowało TVP Sport na pozycji lidera rynku przez pięć lat z rzędu.

Odchodzący szef uważa, że ten rok także zakończy się pokonaniem komercyjnej konkurencji i późniejszym utrzymaniem tej pozycji z uwagi na posiadanie praw do transmitowania między innymi Igrzysk Olimpijskich do 2032 roku, dwóch najbliższych piłkarskich edycji Mistrzostw Europy (2024, 2028) i kolejnych Mistrzostw Świata w 2026 roku.

O to zadba już jednak nowe kierownictwo na czele z Krzysztofem Zielińskim, który objął stanowisko dyrektora TVP Sport z rąk Szkolnikowskiego.

Były kierownik w Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych, a następnie zastępcą dyrektora do spraw strategii i organizacji w Biurze Spraw Korporacyjnych w Telewizji Polskiej oraz pełnomocnik zarządu publicznego nadawcy do spraw skoordynowania prac nad obsługą Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023, Mistrzostw Europy i Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku będzie mógł przy sprawowaniu tej zaszczytnej funkcji liczyć na wsparcie Sebastiana Staszewskiego.

Dziennikarz z 15-letnim stażem poinformował za pośrednictwem wpisu na Twitterze o odejściu z Interia.pl na rzecz rozpoczęcia nowego wyzwania w charakterze redaktora naczelnego TVP Sport oraz wicedyrektora całej stacji.

„Małe ogłoszenie: od 3 sierpnia zaczynam pracę na stanowisku redaktora naczelnego i wicedyrektora TVP Sport . Tym samym w moim życiu rozpoczyna się nowy, szalenie ekscytujący rozdział Rękawy już podwinięte i razem z dyrektorem Krzysztofem Zielińskim od razu bierzemy się do pracy: szykujemy dla Was kilka niespodzianek i ciekawych projektów. Przygotujemy się do wielkich imprez – przed nami Mistrzostwa Europy w Niemczech i Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – ale nie zapomnimy też o pięknej przeszłości polskiego sportu, która zasługuje na wyjątkowe upamiętnienie

Z tej okazji dziękuję prezesowi Mateuszowi Matyszkowiczowi za zaufanie i wiarę, że razem możemy zrobić coś wartościowego, a także Markowi Szkolnikowskiemu, który zbudował redakcję na wysokim poziomie, z którą współpraca – w co gorąco wierzę – będzie nie tylko wyzwaniem, ale i przyjemnością.

Podziękowania kieruję także do ludzi tworzących miejsce, które przez ostatnie lata było moim drugim domem: najlepszego naczelnego ever Piotra Witwickiego, cierpliwego jak nikt inny, Danielowi Bednarkowi oraz ekipie sportowej Interia.pl, z którą wykonaliśmy kawał ciężkiej – i chyba dobrej – roboty. Nasze drogi na razie się rozchodzą, ale niezmiennie trzymam za Was kciuki!

A Was, drodzy Widzowie i Twitterowicze, proszę o wyrozumiałość i… szczerość. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi, a my mamy zamiar robić – i to dużo Dlatego zawsze chętnie wysłucham Waszych opinii. A gdyby ktoś pytał: tak, w miarę możliwości wciąż mam zamiar trzymać rękę na transferowym pulsie i od czasu do czasu kogoś solidnie przepytać” - napisał Staszewski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” Lukas Podolski skrytykował Puszczę Niepołomice. „Wstyd dla nas, wstyd dla piłki nożnej” „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy