OFICJALNIE: Seko Fofana 2025. Ceremonialne ogłoszenie przedłużenia umowy [WIDEO]

OFICJALNIE: Seko Fofana 2025. Ceremonialne ogłoszenie przedłużenia umowy [WIDEO] fot. Racing Lens
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: RC Lens

Minionej nocy w szeregach RC Lens nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Kapitan zespołu Seko Fofana podpisał nową umowę, i to przy obecności tysięcy kibiców, widzących to zdarzenie na własne oczy z trybun.

Po reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej zgłaszało się wiele klubów. Pościg za ewentualnym transferem 27-letniego pomocnika trwał w zasadzie do ostatnich dni okna. Jeszcze na początku lata widziany był on jako wzmocnienie dla Paris Saint-Germain.

Pomimo pokus z różnych stron piłkarskiego światka, Fofana postanowił podjąć bardzo zaskakującą decyzję w postaci parafowania nowego kontraktu z obecnym pracodawcą. Co ciekawe, klub postanowił uczcić to zdarzenie tuż po ligowym spotkaniu z Lorient (wygranym 5:2) na oczach ponad 37 tysięcy zgromadzonych sympatyków w sektorach Stade Félix-Bollaert.

Wszyscy zgromadzeni na obiekcie, wraz ze sztabem i kolegami z zespołu, celebrowali to wydarzenie niczym zdobycie cennego trofeum. Niedługo po ostatnim gwizdku sędziego nie potrafiący ukryć łez wzruszenia kapitan „Żółto-Czerwonych” powędrował w kierunku koła środkowego, gdzie mógł przysiąść przy stoliku i oficjalnie złożyć podpis pod nową umową.

Zaraz po wykonaniu tej czynności wystrzeliły korki od szampana. Nie zabrakło także emocjonalnej przemowy i podziękowań.

Siódma ekipa poprzedniej kampanii Ligue 1 znajduje się na wznoszącej fali w rywalizacji o jak najlepszy wynik w bieżących zmaganiach ligowych. RC Lens plasuje się aktualnie na pozycji lidera, zrównując się punktami z PSG i Olympique'iem Marsylia.

Sam Fofana, zgodnie ze zwyżkową formą zespołu, wkomponowuje się w ten trend idealnie. Po czterech występach w sezonie 2022/2023 strzelił już dwa gole i zaliczył cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy