2024-07-09 20:11:51; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Selekcjoner reprezentacji Ekwadoru zrezygnował po odpadnięciu z Copa América Fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Federación Ecuatoriana de Fútbol

Kontrakt selekcjonera Félixa Sáncheza z reprezentacją Ekwadoru został rozwiązany za porozumieniem stron.

48-letni Hiszpan prowadził drużynę z Ameryki Południowej od marca zeszłego roku, gdy zastąpił Argentyńczyka Gustavo Alfaro. Jego bilans w 19 spotkaniach wyniósł dziesięć zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek.

W sześciu pierwszym meczach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2026 roku przegrał tylko 0:1 z Argentyną. Później pokonał Urugwaj, Boliwię i Chile, a także bezbramkowo zremisował z Kolumbią i Wenezuelą.

Podczas odbywającego się na boiskach Stanów Zjednoczonych Copa América Ekwador rozpoczął zmagania od porażki z Wenezuelą 1:2. Następnie wygrał 3:1 z Jamajką i zremisował 0:0 z Meksykiem, dzięki czemu awansował z drugiego miejsce w grupie, trafiając na Argentynę.

„Albicelestes” w ćwierćfinale prowadzili od 35. minuty po trafieniu Lisandro Martíneza. W drugiej połowie kapitan Ekwadoru Enner Valencia nie wykorzystał rzutu karnego, ale w doliczonym czasie wyrównanie zapewnił Kevin Rodríguez. W serii „jedenastek” lepsi okazali się Argentyńczycy, mimo że na początku swoją szansę zmarnował Lionel Messi.

Félix Sánchez w przeszłości pracował w akademii Barcelony, a w 2006 roku przeniósł się do Kataru. Był tam trenerem narodowych drużyn młodzieżowych, a w 2017 roku objął seniorską reprezentację. Wygrał z nią Puchar Azji, jednak w roli gospodarza na Mistrzostwach Świata przegrał wszystkie trzy spotkania, w tym mecz otwarcia z Ekwadorem.