OFICJALNIE: Selekcjoner reprezentacji Islandii zwolniony… po wygranej 7-0

OFICJALNIE: Selekcjoner reprezentacji Islandii zwolniony… po wygranej 7-0 fot. Shutterstock
Redakcja
Redakcja
Źródło: KSI

Ogólnokrajowy Związek Sportowy Islandii poinformował o zwolnieniu selekcjonera reprezentacji Arnara Þóra Viðarssona.

W oficjalnym komunikacie islandzkiej federacji czytamy, że zwolnienie trenera pierwszej reprezentacji zostało uznane za niezbędne, aby umożliwić drużynie rozwój.

Prezeska islandzkiej federacji, KSI, Vanda Sigurgeirsdóttir, powiedziała:

- To oczywiście trudna decyzja, ale uważamy ją za konieczną i słuszną, kierując się interesami zespołu. Arnar zrobił wiele dobrego tutaj w KSÍ i zasługuje na pochwałę za swoją pracę, którą często wykonywał w trudnych sytuacjach. Teraz od razu przejdziemy do poszukiwania jego następcy, aby rozpocząć przygotowania do kolejnych meczów drużyny, które odbędą się tego lata - stwierdziła pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku.

Arnar Þór Viðarsson prowadził reprezentację Islandii od 2020 roku. Wystąpił w roli pierwszego trenera w 31 spotkaniach, wygrywając w ośmiu spotkaniach, remisując 11, przegrywając 12 spotkań.

Wcześniej pracował jako opiekun reprezentacji U-21. Jako piłkarz występował w ligach: belgijskiej (Cercle Brügge, KSC Lokeren), holenderskiej (FC Twente, De Graafschap), norweskiej (Lillestrøm SK) czy rodzimej islandzkiej.

Reprezentacja Islandii w eliminacjach do EURO 2024 rywalizuje w grupie J z Portugalią, Słowacją, Bośnią i Hercegowiną, Luksemburgiem oraz Liechtensteinem. Po pierwszych dwóch spotkaniach zgromadziła na swoim koncie trzy punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Najpierw uległa 0-3 Bośni i Hercegowinie, potem pokonała 7-0 Liechtenstein.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy