OFICJALNIE: Show będzie trwało dalej. Hansi Flick podpisał
2025-05-21 19:41:17; Aktualizacja: 3 godziny temu
Zatrudnienie Hansiego Flicka okazało się fantastycznym posunięciem FC Barcelony. Klub postanowił zareagować już teraz i przedłużył kontrakt z Niemcem.
FC Barcelona miała w ostatnich latach na głowie masę problemów. Ku rozczarowaniu wielu sytuacja nie poprawiła się znacząco po powrocie Xaviego. Legendarny Hiszpan dostarczył kibicom kilka naprawdę świetnych momentów, ale zdecydowanie oczekiwano po jego kadencji znacznie więcej. Latem doszło do burzliwego rozstania.
Na wolnym stanowisku zasiadł Hansi Flick. Decyzja ta na starcie została odebrana bardzo dobrze, aczkolwiek nie brakowało nieco bardziej sceptycznych głosów. Niemiec trafił do Katalonii po kompletnie nieudanej przygodzie za sterami rodzimej reprezentacji, po której zrobił sobie roczną przerwę od zawodu. Wątpliwości szybko zostały rozwiane.
60-latek błyskawicznie zaszczepił w drużynę nową filozofię. Kilku zawodników osiągnęło pod jego wodzą spektakularny progres. Zwieńczeniem świetnego sezonu będą trzy trofea - Puchar, Superpuchar i mistrzostwo Hiszpanii. Zabraknie na pewno Ligi Mistrzów.Popularne
Flick będzie miał czas, by powalczyć o prestiżowy puchar. Zgodnie z przewidywaniami jego umowa została przedłużona do 30 czerwca 2027 roku. FC Barcelona nie chciała zwlekać tylko jak najszybciej zabezpieczyć przyszłość cenionego trenera. Misja zakończyła się powodzeniem.
Obydwie strony nie miały absolutnie żadnych wątpliwości, że chcą kontynuować współpracę.
Dotychczasowy bilans Hansiego Flicka za sterami „Dumy Katalonii” wskazuje na 59 spotkań, 43 zwycięstwa, siedem remisów i dziewięć porażek.
The show must go on
— FC Barcelona (@FCBarcelona) May 21, 2025
HANSI FLICK 2027 💙❤️ pic.twitter.com/U8u0cQFOKq