OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tomasz Smokowski (Twitter)

Tomasz Smokowski poinformował za pośrednictwem konta na Twitterze o zakończeniu współpracy z Polsatem.

Jeden z najbardziej cenionych i lubianych komentatorów sportowych w naszym kraju postanowił po nieco ponad roku rozstać się z telewizją Polsat.

Dziennikarz sportowy nie miał w planach tak szybkiego opuszczenia komercyjnej stacji, ale ze względu na stworzenie „Kanału Sportowego” na YouTube wraz z Michałem Polem, Mateuszem Borkiem oraz Krzysztofem Stanowskim został poproszony przez kierownictwo stacji o porzucenie tej inicjatywy, jeśli chce w dalszym ciągu pracować w Polsacie.

46-latek nie zdecydował się na opuszczenie projektu, który wkrótce ruszy z pełną parą i tym samym nie usłyszymy go już w sportowych kanałach komercyjnej stacji należącej do Zygmunta Solorza-Żaka.

„A' propos Polsatu. Króciutko. Tak, to prawda. Poszliśmy swoimi drogami. Wizje programowe nam się od dawna rozjeżdżały. Inaczej też umawialiśmy się na starcie współpracy, co do działań poza stacją. I tyle. Nic na siłę. Wodospadów łeż nikt tu za sobą wylewać nie będzie. Staram się od kilku lat iść swoją drogą, wprowadzać w życie rzeczy, które mi się marzą. Kibicuję rozwojowi Kanału Sportowego! Do startu bliżej, niż dalej. Na koniec: głębokie ukłony w kierunku wielu fajnych osób, z którymi na co dzień pracowało się w Polsacie bardzo profi! Rozpoznacie się tu na pewno! ;) Do zobaczenia, gdzieś, kiedyś na szlaku” - napisał Smokowski.

Dziennikarz był wcześniej przez ponad 20 lat związany z Canal+, gdzie pełnił kilka funkcji. Najbardziej znany był z roli komentatora oraz współprowadzącego program „Liga+ Extra”, gdzie razem z Andrzejem Twarowskim i zaproszonymi gośćmi podsumowywał wydarzenia mające miejsce w Ekstraklasie.

W swoim dorobku ma także wyreżyserowany film o reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Engela, który związany jest z jej występem na mundialu w 2002 roku. Jego tytuł to „W kadrze - Korea 2002”.

Pragniemy również zaznaczyć, że z podobnych względów z Polsatem rozstał się Roman Kołtoń. On nie zamyka sobie jeszcze drogi powrotu do stacji jako dziennikarz niezależny.

Na chwilę obecną wciąż niepewny wydaje się los Mateusza Borka, który także jest zaangażowany w projekt „Kanału Sportowego”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy