OFICJALNIE: Spadkowicze w finale play-offów. Jan Bednarek z szansą na powrót do Premier League

2024-05-17 23:09:32; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
OFICJALNIE: Spadkowicze w finale play-offów. Jan Bednarek z szansą na powrót do Premier League Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Southampton zmierzy się z Leeds United w finale play-offów o awans do Premier League. Drużyna Jana Bednarka nie pozostawiła złudzeń West Bromwich Albion na zameldowanie się na Wembley w rewanżowej potyczce.

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań na zapleczu angielskiej elity uważano, że największe szanse na powrót do niej mają świeżo upieczeni spadkowicze - Leicester City, Southampton oraz Leeds United.

Na przestrzeni całej zasadniczej części rozgrywek z tym ciężarem poradziły sobie „Lisy”. Za ich plecami niespodziewanie szyki pozostałym dwóm ekipom w walce o drugie miejsce pokrzyżował rewelacyjny beniaminek Ipswich Town.

W ten sposób stało się jasne, że przynajmniej jeden z zeszłorocznych spadkowiczów zostanie zmuszony do pozostania w Championship na dłużej. Jeszcze nie wiem, kto nim będzie, ponieważ „Święci” i „Pawie” rozprawili się ze swoim przeciwnikami w półfinale play-offów.

Obie drużyny zremisowały bezbramkowo pierwsze wyjazdowe pojedynki, by następnie na własnym terenie nie pozostawić złudzeń odpowiednio West Bromwich Albion (0:0, 3:1) oraz Norwich City (0:0, 4:0).

Dzięki temu faworyzowane zespoły pojawią się 26 maja o godzinie 16:00 na Wembley, by stoczyć bój o powrót do elity.

W szeregach Southampton kluczową rolę w odniesieniu tego sukcesu może odegrać Jan Bednarek. Środkowy obrońca pozostał w klubie po spadku i odbudował w nim swoją pozycję, stając się jednym z wiodących graczy.

Pokazują to liczby w postaci 46 z 53 możliwych do rozegrania meczów, w których zanotował dwa trafienia.