OFICJALNIE: Stal Mielec potwierdziła. Odchodzi dwóch ważnych zawodników
2025-06-16 21:37:22; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Stal Mielec poinformowała, że jej barw w kolejnym sezonie nie będą reprezentowali Alvis Jaunzems i Łukasz Wolsztyński.
Wiosną zespół z województwa podkarpackiego nie potrafił punktować na poziomie, który zapewniłby mu utrzymanie w Ekstraklasie, w związku klub przygotowuje się obecnie do funkcjonowania w zupełnie nowej, pierwszoligowej rzeczywistości.
Spadek oznacza moment rozstań z wieloma zawodnikami. Do tej pory szeregi Stali opuścili Robert Dadok, Mateusz Matras, Ivan Cavaleiro, Jean-David Beauguel oraz Ravve Assayeg.
Wspomniane grono uzupełnili właśnie Alvis Jaunzems i Łukasz Wolsztyński, o czym mielczanie poinformowali za pośrednictwem oficjalnych komunikatów.Popularne
Alvis Jaunzems przeszedł do Stali w sierpniu 2023 roku z łotewskiej Valmiery. Od tamtej pory boczny defensor zanotował łącznie 59 występów, dwa gole, a także dwie asysty. Na ten dorobek złożyły się 34 spotkania, bramka oraz decydujące podanie uzyskane przez niego w ramach poprzedniego sezonu.
Jak przekazywał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, 26-latek ma związać swą przyszłość z Lechią Gdańsk.
Łukasz Wolsztyński przeniesie się natomiast do słowackiego Tatrana Prešov. O zagranicznej przeprowadzce napastnika informował Piotr Koźmiński z Goal.pl.
30-latek, który dołączył do Stali parę tygodni przed wspomnianym wyżej Jaunzemsem, zaliczył dla niej siedem trafień i cztery asysty w 45 pojedynkach.