OFICJALNIE: Stal Rzeszów zdecydowała. Najlepszy strzelec odejdzie po sezonie

2024-05-16 14:37:43; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Stal Rzeszów zdecydowała. Najlepszy strzelec odejdzie po sezonie
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Stal Rzeszów

Stal Rzeszów nie skorzysta z opcji wykupu Adlera Da Silvy ze Slovana Bratysława. Wypożyczony napastnik opuści szeregi pierwszoligowca po ostatniej kolejce sezonu.

W czwartek rzeszowianie oficjalnie zakomunikowali, że nie zamierzają aktywować klauzuli wykupu Adlera Da Silvy, który obecnie przebywa na wypożyczeniu ze Slovana Bratysława.

Brazylijczyk dołączył do Stali na początku września ubiegłego roku w ramach transferu czasowego z klubu 14-krotnego mistrza Słowacji.

Od tamtej pory wystąpił w 16 meczach na szczeblu I ligi, zdobywając przy tym osiem bramek. Oprócz tego zanotował trzy gry w spotkaniach Pucharu Polski.

25-latek jest ponadto najskuteczniejszym piłkarzem swojej drużyny w trwającej kampanii na zapleczu Ekstraklasy. 

Decyzja podjęta przez władze pierwszoligowca oznacza, że Adler Da Silva nie zagra więcej w barwach rzeszowskiej drużyny. Snajper pozostaje bowiem wyłączony z gry do końca sezonu ze względu na uraz, którego doznał podczas kwietniowego starcia przeciwko Wiśle Płock.

„Dziękujemy Adlerowi za duży wkład w wyniki w obecnym sezonie, aczkolwiek zdecydowaliśmy się nie skorzystać z klauzuli wykupu” – powiedział Jarosław Fojut pełniący funkcję dyrektora sportowego klubu.

Wydaje się, że jednym z głównych powodów, dla których szwajcarski napastnik nie zostanie wykupiony przez Stal Rzeszów ze Slovana Bratysława, są rzeczone problemy zdrowotne.