OFICJALNIE: Steven Naismith kończy karierę

OFICJALNIE: Steven Naismith kończy karierę
Redakcja
Redakcja
Źródło: Heart od Midlothian FC

34-letni Steven Naismith postanowił zakończyć karierę.

Heart of Midlothian FC ogłosiło zakończenie kariery atakującego. Jednak Naismith nie kończy swojej przygody z klubem, bowiem od nowego sezonu będzie dyrektorem ds. rozwoju piłki nożnej. Zapracował sobie na to stanowisko przez ostatnie trzy i pół sezonu. W tym czasie zanotował 29 bramek oraz 14 asyst w 90 meczach.

Sam zawodnik czuje się gotowy na pracę w nowej roli.

- Zawsze trudną decyzją dla każdego gracza jest odłożenie butów, ale czuję, że nadszedł czas, aby przekształcić się z piłkarza w rolę osoby od rozwoju piłki nożnej - powiedział.

W minionym sezonie „Serca” powróciły do szkockiej ekstraklasy po roku przerwy. Naismith liczy, że przyczyni się do wzmocnienia składu.

- Punkt przejścia jest bardzo trudny, o czym wiem z własnego doświadczenia. Będę musiał znać się nie tylko na technice i fizyczności, ale także na psychice. Nie mogę się doczekać współpracy z graczami Hearts, dyrektorami, kierownictwem, trenerami, analitykami, personelem medycznym i naukowym. Chcę dać trenerowi gotowych zawodników, którzy mogą od razu walczyć o skład - dodał.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy