OFICJALNIE: Surowe kary dla kibiców Sevilli, którzy... przyjadą na mecz Ligi Mistrzów

OFICJALNIE: Surowe kary dla kibiców Sevilli, którzy... przyjadą na mecz Ligi Mistrzów
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Sevilla FC

Kibicom Sevilli, którzy udadzą się do Francji na mecz Ligi Mistrzów z RC Lens grozi sześć miesięcy więzienia i 30 tysięcy euro grzywny.

Zarządzenie obowiązuje od godziny 10:00 we wtorek 12 grudnia do godziny 3:00 w środę 13 grudnia. Obejmuje nie tylko okolice Stade Félix-Bollaert, ale także całe centrum Lens oraz okoliczne miasta, w tym Arras i Liévin.

Decyzję wydało francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w porozumieniu z władzami departamentu Pas-de-Calais. Jest ona spowodowana uznaniem spotkania za mecz podwyższonego ryzyka przez Krajowy Wydział ds. Zwalczania Chuligaństwa. Ponadto w tym regionie utrzymuje się wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego i silna presja migracyjna związana z bliskością granicy z Wielką Brytanią.

Władze Sevilli zapowiedziały już złożenie w trybie pilnym odwołania od wydanego zakazu. Zaniepokojenie wyraziła również hiszpańska ambasada we Francji. Szacuje się, że do Lens planowało udać się 300-400 fanów zespołu z Andaluzji.

W meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko RC Lens Sevilla potrzebuje wygranej, aby zakwalifikować się do Ligi Europy. Wicemistrzom Francji do osiągnięcia tego celu wystarczy remis.

W tej grupie udział w 1/8 finału Champions League zapewniły już sobie wcześniej Arsenal i PSV Eindhoven.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy