OFICJALNIE: Susaeta w Gambie Osaka

OFICJALNIE: Susaeta w Gambie Osaka
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gamba Osaka

Gamba Osaka pozyskała Markela Susaetę.

31-latek nie doszedł z Athletikiem do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, chociaż miał nadzieję na pozostanie w Bilbao i dołączenie do "One Man Club", czyli grupy zawodników, którzy występowali przez całą karierę w jednym klubie. Powodem niechęci na takie rozwiązanie ze strony Athleticu były częste kontuzje zawodnika. 

Susaetę kusiły kluby z La Liga, jednak ostatecznie zdecydował się na zagraniczny wyjazd. Od nowego sezonu będzie występował w Gambie Osaka.

Skrzydłowy przenosi się do tej drużyny na zasadzie operacji bezgotówkowej. Kontrakt podpisał do 31 stycznia 2020 roku.

Susaeta to wychowanek Bilbao. Łącznie rozegrał dla tej drużyny ponad pół tysiąca meczów. Strzelił w nich 56 goli oraz zanotował 87 asyst.

Nowy zespół Baska plasuje się w tabeli ligi japońskiej na czternastym miejscu z dorobkiem 28 punktów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy