OFICJALNIE: Syn Liliana Thurama opuszcza AS Monaco

OFICJALNIE: Syn Liliana Thurama opuszcza AS Monaco fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice

Khéphren Thuram-Ulien po wygaśnięciu juniorskiego kontrakt z AS Monaco zdecydował się zaakceptować propozycję przedstawioną mu przez właścicieli OGC Nice.

Utalentowany pomocnik cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony najmocniejszych europejskich zespołów. Już przed dwoma laty trafił on pod ścisłą obserwację między innymi Juventusu. Klub z Turynu być ponoć także chętny do jego sprowadzenia przed startem nadchodzącego sezonu, ale sam piłkarz postanowił jednak nie iść w ślady ojca i po opuszczeniu szeregów AS Monaco zdecydował się pozostać we Francji, aby związać się pierwszym profesjonalnym kontraktem z OGC Nice.

- Khéphren ma doskonałe cechy i jest pracowitym młodym mężczyzną. Bardzo szybko przekonał go fakt, że jego dalszy rozwój u nas będzie polegał na regularnych występach w zespole, bo my nie wahamy się dawać szansy młodym graczom - powiedział Gilles Grimandi, dyrektor techniczny „Le Gym”.

Piłkarz urodzony we Włoszech i reprezentujący do tej pory barwy francuskich młodzieżówek ma na swoim koncie trzy występy na seniorskim poziomie. 18-latek zaliczył je w minionych rozgrywkach w AS Monaco - dwa w Lidze Mistrzów i jeden w Pucharze Ligi Francuskiej.

Khéphren Thuram-Ulien decydując się na przeprowadzkę do ekipy z Nicei będzie miał zaszczyt trenować pod okiem Patricka Vieiry, który w przeszłości razem z jego ojcem decydował nie tylko o sile kadry „Trójkolorowych”, ale także Juventusu w sezonie 2005/2006.

Warto także dodać, że przez ostatnie dwa lata w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji mogliśmy przyglądać się grze jego brata - Marcusa. 21-letni skrzydłowy nie będzie jednak najmilej wspominał ostatnich rozgrywek w szeregach Guingamp, ponieważ zakończył się on spadkiem jego drużyny do Ligue 2.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy