OFICJALNIE: Syn Liliana Thurama opuszcza AS Monaco

OFICJALNIE: Syn Liliana Thurama opuszcza AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OGC Nice

Khéphren Thuram-Ulien po wygaśnięciu juniorskiego kontrakt z AS Monaco zdecydował się zaakceptować propozycję przedstawioną mu przez właścicieli OGC Nice.

Utalentowany pomocnik cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony najmocniejszych europejskich zespołów. Już przed dwoma laty trafił on pod ścisłą obserwację między innymi Juventusu. Klub z Turynu być ponoć także chętny do jego sprowadzenia przed startem nadchodzącego sezonu, ale sam piłkarz postanowił jednak nie iść w ślady ojca i po opuszczeniu szeregów AS Monaco zdecydował się pozostać we Francji, aby związać się pierwszym profesjonalnym kontraktem z OGC Nice.

- Khéphren ma doskonałe cechy i jest pracowitym młodym mężczyzną. Bardzo szybko przekonał go fakt, że jego dalszy rozwój u nas będzie polegał na regularnych występach w zespole, bo my nie wahamy się dawać szansy młodym graczom - powiedział Gilles Grimandi, dyrektor techniczny „Le Gym”.

Piłkarz urodzony we Włoszech i reprezentujący do tej pory barwy francuskich młodzieżówek ma na swoim koncie trzy występy na seniorskim poziomie. 18-latek zaliczył je w minionych rozgrywkach w AS Monaco - dwa w Lidze Mistrzów i jeden w Pucharze Ligi Francuskiej.

Khéphren Thuram-Ulien decydując się na przeprowadzkę do ekipy z Nicei będzie miał zaszczyt trenować pod okiem Patricka Vieiry, który w przeszłości razem z jego ojcem decydował nie tylko o sile kadry „Trójkolorowych”, ale także Juventusu w sezonie 2005/2006.

Warto także dodać, że przez ostatnie dwa lata w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji mogliśmy przyglądać się grze jego brata - Marcusa. 21-letni skrzydłowy nie będzie jednak najmilej wspominał ostatnich rozgrywek w szeregach Guingamp, ponieważ zakończył się on spadkiem jego drużyny do Ligue 2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] FC Barcelona nie pozyska zimą Erica Garcíi [OFICJALNIE] Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Podolski szykuje się do letniej przeprowadzki. Jeszcze nie Górnik Zabrze 😆 Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Młyński pierwszym letnim nabytkiem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem OFICJALNIE: Wayne Rooney zakończył karierę piłkarską i został pełnoprawnym menedżerem Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Pochettino najlepiej opłacanym trenerem w historii PSG Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy