OFICJALNIE: Szalone lato w Monzie trwa. OSIEMNASTY transfer okna

OFICJALNIE: Szalone lato w Monzie trwa. OSIEMNASTY transfer okna fot. AC Monza
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: AC Monza

AC Monza poinformowała o nawiązaniu współpracy z brazylijskim stoperem Marlonem. 26-latek przedtem zawiesił swój kontrakt z Szachtarem Donieck.

Działacze ze Stadio Brianteo prowadzili negocjacje w sprawie Brazylijczyka od początku lipca, lecz dopiero dzisiaj udało się sfinalizować całą operację.

Piłkarz, mogący z powodzeniem występować również na bokach obrony, związał się z ekipą „Biancorossich” roczną umową. Wcześniej defensor skorzystał z przepisu FIFA i zawiesił swój kontrakt z Szachtarem.

Tym samym kończy się pewna era w donieckim klubie. Od wielu lat jego kadra zasilana była licznymi obywatelami Kraju Kawy. Na ten moment nie znajdziemy w niej już żadnego.

Oczywiście Marlon wedle umowy powinien wrócić do „Biało-Pomarańczowych” po zakończeniu sezonu, lecz ten ma celować w stałą wyprowadzkę z ogarniętej wojną Ukrainy.

Tym samym Monza zasiliła szeregi 18. zawodnikiem w trwającym okienku, co zdaniem najnowszych przekazów medialnych nie zwieńczy jej działań transferowych.

Włodarze ekipy z przedmieść Mediolanu prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy z Pablo Marim, które najprawdopodobniej przypieczętują kolejne wzmocnienie.

Za pewnik należy uznać, iż ten ruch także nie będzie końcem ofensywy transferowej klubu zarządzanego przez Silvio Berlusconiego, gdyż wysoko w kolejce znajdują się jeszcze kandydatury Gonzalo Villara z AS Romy i Williama Carvalho z Realu Betis.

Dotychczas na Stadio Brianteo zawitali Andrea Carboni, Michele Di Gregorio, Gianluca Caprari, Leonardo Mancuso, Pedro Pereira, Valentin Antov, Samuele Birindelli, Alessandro Sorrentino, Alessio Cragno, Andrea Ranocchia, Warren Bondo, Matteo Pessina, Stefano Sensi, Andrea Colpani, Mattia Valoti, Davide Bettella i w końcu Filippo Ranocchia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach OFICJALNIE: Pierwszy winny porażki Niemców wskazany. Rozstanie z kadrą po 18 latach Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba Samuraje nie potrafią strzelać karnych | Brazylijska samba

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy