OFICJALNIE: Szelągowski odszedł z Korony Kielce. Pierwszy tak duży transfer od dekady

OFICJALNIE: Szelągowski odszedł z Korony Kielce. Pierwszy tak duży transfer od dekady fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Korona Kielce | Raków Częstochowa

Daniel Szelągowski został zaprezentowany jako nowy zawodnik Rakowa Częstochowa po definitywnym transferze z Korony Kielce.

Młodzieżowy reprezentant Polski przeniósł się do ekstraklasowego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Korony Kielce i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że przedstawiciele „Czerwono-Niebieskich” wyłożyli blisko 200 tysięcy euro na pozyskanie 18-letniego pomocnika.

Tym samym ekipa z województwa świętokrzyskiego zarobiła po raz pierwszy tak dużą sumę pieniędzy od czasu sprzedaży Jacka Kiełba do Lecha Poznań za 250 tysięcy euro przed startem sezonu 2010/2011. Rekord transferowy klubu należy z kolei do Pawła Golańskiego, który w lipcu 2007 roku przeszedł do FCSB (dawna Steaua Bukareszt) za 1,3 miliona euro.

Przedstawiciele „Żółto-Czerwonych” mieli sobie także zapewnić możliwość zwiększenia wspomnianej kwoty transferu z udziałem swojego wychowanka za sprawą zawarcia w umowie z Rakowem kilku bonusów.

Ponadto Korona Kielce będzie mogła liczyć w przyszłości na otrzymanie 10-20 procent z ewentualnego kolejnego gotówkowego transferu z udziałem Daniela Szelągowskiego, który decydując się na przeprowadzkę do Częstochowy dołączył do były klubowych kolegów - Marcina Cebuli i Felcio Browna Forbesa.

Młodzieżowy reprezentant Polski znajdował się bardzo długo na uboczu w szeregach „Żółto-Czerwonych” i dopiero w końcowej fazie minionego sezonu wskoczył do pierwszego składu zespołu prowadzonego przez Marcina Bartoszka, w którym pokazał się z bardzo dobrej strony za sprawą dwóch zdobytych bramek oraz takiej samej liczbie zanotowanych asyst w pięciu występach.

Te spotkania sprawiły, że znalazł się on na celowniku Rakowa, który już od kilku tygodni mocno zabiegał o nawiązanie współpracy z 18-latkiem, co finalnie udało mu się osiągnąć.

Pragniemy również dodać, że oba kluby poinformowały w ostatnich dniach o zawarciu nowych kontraktów z Iwo Kaczmarskim i Tomášem Petráškiem. Pierwszy z nich jest uważany za najbardziej obiecującego zawodnika znajdującego się obecnie w kadrze Korony Kielce, dlatego znalazł się już na radarze między innymi Legii Warszawa oraz Lecha Poznań. Z kolei drugi jest filarem defensywy „Czerwono-Niebieskich”.

Obaj piłkarze związani się ze swoimi zespołami do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy