OFICJALNIE: Sześciu zainteresowanych i tylko jeden zwycięzca. Poznaliśmy uczestników baraży o Serie A

OFICJALNIE: Sześciu zainteresowanych i tylko jeden zwycięzca. Poznaliśmy uczestników baraży o Serie A
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

SSC Bari, Parma FC, Cagliari Calcio, FC Südtirol, Reggina 1914 i Venezia FC powalczą w play-offach Serie B o uzyskanie awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

Na Półwyspie Apenińskim zakończyła się zasadnicza część zmagań na zapleczu krajowej elity. Przed nastaniem tego momentu dowiedzieliśmy się już, że w następnym sezonie w Serie A zagrają na pewno Frosinone Calcio z Przemysławem Szymińskim i Genoa CFC z Filipem Jagiełłą.

Trzeciego uczestnika przyszłej edycji mistrzostw Włoch wyłonią tradycyjnie play-offy, gdzie w charakterze faworytów do odniesienia sukcesy upatrywane są SSC Bari lub Parma.

W pierwszym zespole, będącym beniaminkiem Serie B, prym wiedzie reprezentant Maroka oraz uczestnik ostatnich Mistrzostw Świata - Walid Cheddira. Z kolei w składzie drugiej ekipy mamy 45-letniego Gianluigiego Buffon i dobrze spisującego się naszego napastnika - Adriana Benedyczaka.

Oba wymienione kluby wkroczą do barażowej rywalizacji dopiero w półfinale, ponieważ zakończyły zmagania na trzecim i czwartym miejscu.

„Galletti” zmierzą się na tym etapie z lepszym z pary FC Südtirol - Reggina 1914. Barwy drugiej ekipy reprezentują dobrze nam znani Thiago Cionek czy Jérémy Ménez. A pierwsza, podobnie jak Bari, jest beniaminkiem na zapleczu Serie A.

Natomiast „Ducali” poczekają na rozstrzygnięcie pojedynku Cagliari Calcio z Venezią, czyli dwoma spadkowiczami poprzedniej edycji mistrzostw Włoch.

***

BARAŻE O SERIE A

Ćwiećfinał

FC Südtirol - Reggina 1914 (26 maja)

Cagliari Calcio - Venezia FC (27 maja)

Półfinał

SSC Bari - FC Südtirol/Reggina 1914

Parma FC - Cagliari Calcio/Venezia FC

Finał

SSC Bari/FC Südtirol/Reggina 1914 - Parma FC/Cagliari Calcio/Venezia FC

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy