OFICJALNIE: Szymon Sobczak w Jagiellonii Białystok

OFICJALNIE: Szymon Sobczak w Jagiellonii Białystok
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok poinformowała o sprowadzeniu Szymona Sobczaka.

Ostatnie dni są dla kibiców Jagiellonii Białystok niezwykle burzliwe. Najpierw poinformowano o zmianie trenera. Z posadą pożegnał się Iwajło Petew, a jego miejsce zajął Bogdan Zając. Teraz z kolei do zespołu dołączył nowy napastnik.

Mowa o Szymonie Sobczaku, który przenosi się do „Dumy Podlasia” ze Stomilu Olsztyn na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym zespołem podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Ponadto znalazła się w nim opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

- Rozmowy trwały od zakończenia sezonu 1.ligi. Pojawiły się wprawdzie inne opcje, ale Jagiellonia to jeden z tych klubów, którym się nie odmawia. Wracam do Ekstraklasy i chcę teraz potwierdzić na boisku, że na to zasłużyłem - powiedział.

27-latek to wychowanek Wisły Kraków. W swojej karierze był też związany między innymi z Górnikiem Zabrze, Stalą Mielec oraz Podbeskidzie.

Do Stomilu trafił w marcu minionego roku. W niedawno zakończonym sezonie rozegrał łącznie 36 meczów. W tym czasie zdobył 12 bramek i zanotował pięć asyst.

Sobczak to czwarty letni transfer zespołu prowadzonego przez Bogdana Zająca. Wcześniej informowano o pozyskaniu Błażeja Augustyna, Macieja Masa i Pāvelsa Šteinborsa.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy