Oficjalnie: Takafumi Akahoshi 2016

Oficjalnie: Takafumi Akahoshi 2016
Redakcja
Redakcja
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin przedłużyła umowę z japońskim pomocnikiem Takafumim Akahoshim. Nowy kontrakt obowiązywać będzie do 2016 roku.

Japończyk już po 7 meczach T-Mobile Ekstraklasy uznawany jest za jedną z najmocniejszych stron w drużynie Pogoni Szczecin nie tylko przez dziennikarzy. Akahoshim interesowały się także inne kluby.

- Negocjacje nie były łatwe. Były, można nawet powiedzieć, bardzo trudne, ponieważ „Aka” jest na ustach tak naprawdę całej Polski, a przynajmniej tych dyrektorów sportowych czy właścicieli klubów którzy oglądają ligę – ocenia Grzegorz Smolny wiceprezes odpowiedzialny za transfery. - I faktycznie były propozycje z innych klubów. Musieliśmy znaleźć wspólny język z menadżerem, by zamknąć kontrakt przed prestiżowym meczem z Legią – dodaje.

26-latek przedłużył z Pogonią kontrakt o 3 lata. Nowa umowa obowiązywać będzie od stycznia 2013 roku. Także piłkarz także przyznaje, że negocjacje nie były łatwe. Przekonała go jednak sportowa wizja klubu.

– Rozmowy z prezesem przekonały mnie do podpisania nowego kontraktu. Dotyczyły one przyszłości Pogoni Szczecin. Widzę, że ta drużyna ma potencjał. Pogoń jest dla mnie odpowiednim miejscem, by się rozwijać  - twierdzi Takafumi Akahoshi.

Z przedłużenia umowy zadowolony jest także trener Pogoni Artur Skowronek, który podkreśla, że Japończyk jest ważną postacią w jego zespole. - On chce się rozwijać i pełni istotną rolę w grze ofensywnej naszej drużyny.

- „Aka” jest bardzo dobrym i inteligentnym piłkarzem. Wydaje się naturalnym następcą Ediego na pozycji nr 10. Mam nadzieję ze jakość gry Pogoni przez następne lata będzie w dużej części zależała od „Aki” i będzie bardzo obiecująca dla kibiców. W niedługim czasie Japończyk będzie absolutna gwiazdą ligi. Życzmy sobie wszyscy żeby omijały go kontuzje. To jest facet, który zadziwi piłkarski świat w Polsce - podkreśla Grzegorz Smolny.

Takafumi Akahoshi rozegrał do tej pory 48 oficjalnych spotkań w Pogoni Szczecin (w I lidze, ekstraklasie i Pucharze Polski). Strzelił 7 goli, obejrzał 4 żółte i jedną czerwoną kartkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy