OFICJALNIE: Telewizja Polska z transferem komentatora. Będzie pracował przy Mistrzostwach Świata w Katarze

OFICJALNIE: Telewizja Polska z transferem komentatora. Będzie pracował przy Mistrzostwach Świata w Katarze fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska poinformowała, że jednym z jej komentatorów w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze będzie Przemysław Pełka.

44-letni Przemysław Pełka jest jednym z bardziej cenionych komentatorów w środowisku. Między 2002 a 2012 rokiem był on związany z Polsatem Sport, komentując między innymi spotkania Mistrzostw Świata w 2006 i Mistrzostw Europy w 2008 roku. Przez prawie 10 kolejnych lat pracował w Canal+ Sport. Od niedawna jest z kolei komentatorem Viaplay, gdzie pracuje głównie przy meczach Premier League i europejskich pucharów.

Na czas Mistrzostw Świata w Katarze Pełkę usłyszymy również w Telewizji Polskiej.

- W życiu komentatora i dziennikarza sportowego udział w Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Europy jest najfajniejszą rzeczą w pracy. Miałem doświadczenia z mundialu i igrzysk. Wiedziałem, że jest to świetna propozycja i przygoda. Turniej odbywa się raz na cztery lata i tych imprez w życiu człowieka nie jest zbyt dużo. Kwestia była taka, czy dostanę pozwolenie na współpracę. Obie strony szybko się porozumiały i dołączam do TVP Sport na czas mundialu - powiedział 44-latek.

Pierwszym meczem Mistrzostw Świata, który skomentuje Pełka, będzie starcie grupy B pomiędzy Anglią i Iranem zaplanowane na 21 listopada.

Pierwsze spotkanie reprezentacji Polski z Meksykiem odbędzie się 22 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy