OFICJALNIE: Telewizja Polska z transferem komentatora. Będzie pracował przy Mistrzostwach Świata w Katarze

OFICJALNIE: Telewizja Polska z transferem komentatora. Będzie pracował przy Mistrzostwach Świata w Katarze fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Telewizja Polska poinformowała, że jednym z jej komentatorów w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze będzie Przemysław Pełka.

44-letni Przemysław Pełka jest jednym z bardziej cenionych komentatorów w środowisku. Między 2002 a 2012 rokiem był on związany z Polsatem Sport, komentując między innymi spotkania Mistrzostw Świata w 2006 i Mistrzostw Europy w 2008 roku. Przez prawie 10 kolejnych lat pracował w Canal+ Sport. Od niedawna jest z kolei komentatorem Viaplay, gdzie pracuje głównie przy meczach Premier League i europejskich pucharów.

Na czas Mistrzostw Świata w Katarze Pełkę usłyszymy również w Telewizji Polskiej.

- W życiu komentatora i dziennikarza sportowego udział w Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Europy jest najfajniejszą rzeczą w pracy. Miałem doświadczenia z mundialu i igrzysk. Wiedziałem, że jest to świetna propozycja i przygoda. Turniej odbywa się raz na cztery lata i tych imprez w życiu człowieka nie jest zbyt dużo. Kwestia była taka, czy dostanę pozwolenie na współpracę. Obie strony szybko się porozumiały i dołączam do TVP Sport na czas mundialu - powiedział 44-latek.

Pierwszym meczem Mistrzostw Świata, który skomentuje Pełka, będzie starcie grupy B pomiędzy Anglią i Iranem zaplanowane na 21 listopada.

Pierwsze spotkanie reprezentacji Polski z Meksykiem odbędzie się 22 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy