OFICJALNIE: Toljan odchodzi z Dortmundu

OFICJALNIE: Toljan odchodzi z Dortmundu fot.
Karol Brandt
Źródło: US Sassuolo Calcio | Sky Sport Italia

US Sassuolo Calcio sfinalizowało wypożyczenie a opcją kupna Jeremy’ego Toljana z Borussii Dortmund. Wygląda jednak na to, że wkrótce może dojść do kolejnej transakcji z udziałem obu klubów.

Jedenasta ekipa coraz śmielej poczyna sobie na rynku transferowym. Po zakontraktowaniu Manuela Locatellego za kwotę 10 milionów euro, dyrekcja klubu z północnych Włoch dokonała angażu kolejnego piłkarza cieszącego się sporym uznaniem na Starym Kontynencie.

Chodzi o Jeremy’ego Toljana, który dwa lata temu przeprowadził się do Borussii Dortmund, a ostatnie pół roku spędził w Celticu. Teraz przyjdzie mu rywalizować na włoskich boiskach, gdzie planowo będzie występował przez najbliższe 12 miesięcy. 

Jeśli jednak spisze się wystarczająco dobrze, Sassuolo może skorzystać z opcji transferu definitywnego za osiem milionów euro. Dodajmy, że wypożyczenie pochłonęło już 2,5 miliona euro.

24-letni prawy defensor na swoim koncie ma 72 występy w Bundeslidze, a podczas drugiej części ubiegłego sezonu rozegrał na szkockich boiskach 14 spotkań. 

To jednak nie jedyny możliwy transfer na linii Borussia Dortmund-Sassuolo. Oba kluby prowadzą bowiem zaawansowane rozmowy w sprawie przeniesienia Ömera Topraka. Takie informacje podało Sky Sport Italia. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy