OFICJALNIE: Tomáš Vestenický opuszcza nowy klub po dziewięciu dniach

OFICJALNIE: Tomáš Vestenický opuszcza nowy klub po dziewięciu dniach fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Czajka Piesczanokopskoje

Tomáš Vestenický nie jest już zawodnikiem Czajki Piesczanokopskoje. Słowak szuka sobie od teraz klubu na zasadzie wolnego transferu.

1 lipca Tomáš Vestenický stał się formalnie nowym zawodnikiem rosyjskiego drugoligowca, a więc Czajki Piesczanokopskoje. Nie zagrzał tam jednak zbyt długo miejsca.

W piątek poinformowano, że jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Jest to pokłosie kary, która została nałożona na nowy klub Słowaka.

Komisja Dyscyplinarna stwierdziła, że Czajka Piesczanokopskoje brała udział w ustawianiu meczów z sezonu 2018/2019, przez co została zdegradowana na niższy szczebel rozgrywkowy, czyli do trzeciej ligi.

Vestenický to niejedyny piłkarz, który otrzymał od władz wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Na podobny ruch zdecydowano się w przypadku kilku innych zawodników.

Na ten moment nie wiadomo, jaki będzie nowy klub 25-latka.

Napastnik ma na swoim koncie ponad 70 występów w barwach Cracovii, dla której strzelił łącznie zaledwie pięć bramek. Do krakowskiego klubu należał w latach 2016-2021, ale drugą część sezonu 2017/2018 i cały 2018/2019 spędził na wypożyczeniu do słowackiej Nitry, swojej macierzystej drużyny, z której wypłynął na szerokie wody jeszcze w 2014 roku, gdy wyłowiła go AS Roma. We Włoszech jednak na seniorskim poziomie nie dał rady jakkolwiek zaistnieć.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy