OFICJALNIE: Tomiyasu w Bolonii. Rekord sprzedażowy!

OFICJALNIE: Tomiyasu w Bolonii. Rekord sprzedażowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bologna FC

Bologna potwierdziła transfer Takehiro Tomiyasu.

Japończyk dopiero w styczniu 2018 roku przeniósł się na kontynent europejski. Wówczas za 800 tysięcy euro zasilił on barwy belgijskiego Sint-Truidense. Od tego czasu rozegrał 41 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców.

Dziś wiemy, że tego wyniku już nie poprawi, bowiem na jego zakontraktowanie zdecydowała się Bologna. Włosi za angaż środkowego defensora zapłacili aż dziewięć milionów euro. Tym samym jest to największa sprzedaż w historii dotychczasowego pracodawcy 20-latka, a także jak dotąd drugi największy transfer (ex aequo z Łukaszem Skorupskim) dla „Rossoblu”. 

Takehiro Tomiyasu z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. 

Dodajmy, że pomimo młodego wieku Japończyk ma już na swoim koncie 15 występów w seniorskiej reprezentacji. 

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy