OFICJALNIE: Torino pozyskało piłkarza za osiem milionów euro
2025-08-01 16:37:52; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Z francuskiego Toulouse FC przeniósł się do włoskiego Torino Zakaria Aboukhlal.
25-letni skrzydłowy ze swoim nowym klubem związał się umową do końca czerwca 2029 roku. Koszt transferu wyniósł osiem milionów euro, nie licząc potencjalnych bonusów w wysokości dwóch milionów euro.
Marokańczyk w Toulouse FC spędził ostatnie trzy sezony. W 83 meczach strzelił tam 25 goli i zanotował dziewięć asyst. Zdobył wówczas Puchar Francji. W rozgrywkach 2023/2024 pauzował jednak przez sześć miesięcy z powodu kontuzji kolana.
Obok między innymi Saïda Hamulicia znalazł się też w gronie pięciu zawodników, którzy w 2023 roku odmówili gry z tęczową opaską w ramach akcji przeciwko homofobii. Przez pewien czas był ponadto zawieszony za dyskryminującą kobiety wypowiedź pod adresem zastępczyni mera Tuluzy.Popularne
W przeszłości Zakaria Aboukhlal rozegrał w Eredivisie 67 spotkań dla AZ Alkmaar i dwa w barwach PSV Eindhoven.
Ma także za sobą występy w młodzieżowych drużynach reprezentacji Holandii, jednak z racji pochodzenia wybrał później seniorską kadrę Maroka, z którą dotarł do półfinału Mistrzostw Świata.
Torino zakończyło miniony sezon na 11. miejscu w tabeli Serie A. W trakcie letniego okienka transferowego dołączyli tam Franco Israel, Ardian Ismajli, Tino Anjorin i Cyril Ngonge, a wykupieni zostali wypożyczeni dotąd Marcus Pedersen i Cristiano Biraghi.










![Złoty But: Czy ktoś im zagrozi? Bramkostrzelne trio odjeżdża rywalom [TOP 15]](img/photos/92419/170x113/zloty-but.jpg)
![Nicola Zalewski receptą na bolączki Atalanty. Asysta reprezentanta Polski zaważyła o zwycięstwie [WIDEO]](img/photos/110188/170x113/nicola-zalewski.jpg)



![Bramka turnieju na otwarcie Pucharu Narodów Afryki? Mamy mocnego kandydata [WIDEO]](img/photos/113824/170x113/xyz.jpg)
















