OFICJALNIE: Toronto z dużą inwestycją. Łączny koszt utrzymania nowego nabytku przekroczy 22 miliony dolarów

OFICJALNIE: Toronto z dużą inwestycją. Łączny koszt utrzymania nowego nabytku przekroczy 22 miliony dolarów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Santos

Yeferson Julio Soteldo Martínez przejdzie na zasadzie transferu definitywnego z Santosu do Toronto.

Klub z Brazylii opublikował stosowny komunikat o dojściu do porozumienie z kanadyjskim zespołem na temat ustalenia warunków transakcji dotyczącej przeprowadzki 23-letniego zawodnika do Major League Soccer.

Santos nie ujawnił zbyt wielu szczegółów operacji poza zapewnieniem sobie prawa do uzyskania ewentualnych 12,5 procent z ewentualnej kolejnej sprzedaży skrzydłowego do jednej z zagranicznych ekip niewystępującej w amerykańskich rozgrywkach.

Nieco więcej na temat tej operacji podają zainteresowane nią media, które uważają, że Yeferson Soteldo zostanie zatrudniony w Toronto jako Designated Player i na mocy zawartej wkrótce cztero- lub pięcioletniej umowy będzie mógł liczyć na otrzymanie 4-4,5 miliona dolarów na sezon.

Z kolei sam zakup reprezentanta Wenezueli pochłonie około 7 milionów dolarów, co będzie oznaczało dokonanie jednej z największych inwestycji przez kanadyjski zespół, który w przeszłości wydał więcej tylko na pozyskanie Alejandro Pozuelo, Michaela Bradleya i Jermaina Defoe.

„Czerwoni” mogą zatem łącznie przeznaczyć na sprowadzenie oraz utrzymanie 23-latka przynajmniej 22 miliony dolarów w przypadku wypełnienia przez niego zawartej umowy.

Soteldo trafił do Santosu z chilijskiego Huachipato FC w styczniu 2019 roku. Od tego czasu srebrny medalista Mistrzostw Świata U-20 z 2017 roku wystąpił w 105 meczach brazylijskiej drużyny, w których strzelił 20 goli oraz zanotował ponad 20 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy