OFICJALNIE: Trzy transfery Eintrachtu Frankfurt

OFICJALNIE: Trzy transfery Eintrachtu Frankfurt fot. Eintracht Frankfurt
Mateusz Michałek
Źródło: Eintracht Frankfurt

Działacze Eintrachtu Frankfurt nie próżnują. Niemiecki klub potwierdził pozyskanie Erika Durma, Dominika Kohra oraz Rodrigo Zalazara Martíneza.

Kohr związał się z Eintrachtem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku, a pozostała dwójka podpisała umowy krótsze o 12 miesięcy.

25-letni Kohr do tej pory występował w Bayerze. Pierwotnie trafił do niego w 2008 roku. Potem grał w Augsburgu, a następnie wrócił do Leverkusen w 2017 roku. Łącznie rozegrał 69 meczów w pierwszym zespole Bayeru. Jeśli chodzi o miniony sezon, Niemiec wybiegał 18 razy na boiska Bundesligi, notując dwie asysty. Wszystko wskazuje na to, że kwota jego transferu wyniosła nieco poniżej 10 milionów euro.

Durm (na zdjęciu) przeniósł się do Eintrachtu na zasadzie wolnego transferu. W sezonie 2018/2019 boczny obrońca był związany z Huddersfield Town. W Premier League rozegrał 28 spotkań. Wcześniej 27-latek przez dłuższy czas był piłkarzem Borussii Dortmund. W Bundeslidze zanotował do tej pory 64 występy.

19-letni Zalazar również trafił do Frankfurtu na zasadzie wolnego transferu. Reprezentant Urugwaju U-21 do niedawna był zawodnikiem Málagi. Eintracht nie wykluczył, że tego lata wypożyczy go do innej drużyny.

Przypomnijmy, że nieco wcześniej szeregi klubu z Frankfurtu zasilili już Dejan Joveljić oraz Djibril Sow.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy