OFICJALNIE: Uzależniony Ivan Toney kłamał przed angielską federacją. Wstrząsające szczegóły śledztwa

OFICJALNIE: Uzależniony Ivan Toney kłamał przed angielską federacją. Wstrząsające szczegóły śledztwa fot. Steve Flynn/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: The FA

The Football Association opublikowało raport, w którym ujawnia szczegółowe powody zawieszenia Ivana Toneya.

Okazuje się, że Anglik 13 razy obstawił porażkę własnej drużyny. Miało to miejsce w okresie od sierpnia 2017 do marca 2018 roku. 11 zakładów dotyczyło przegranej Newcastle United, podczas gdy Toney był wówczas wypożyczony do Wigan Athletic. Pozostałe dwa postawił na porażkę zespołu, w którym faktycznie występował, ale nie był w tych dniach obecny w kadrze meczowej.

Komisja Dyscyplinarna stwierdziła zatem, że nie ma dowodów, aby mógł wpływać na wyniki tych spotkań.

Oprócz tego 16 razy obstawił wygraną własnej drużyny, także w meczach, w których zagrał, oraz 15 razy, że strzeli w nich gola.

Informował również znajomych, że wystąpi w danym spotkaniu, jeszcze zanim oficjalnie ogłoszono skład.

Łącznie naruszył przepisy aż 232 razy.

U zawodnika zdiagnozowano uzależnienie od hazardu. Przyczyniło się to do zmniejszenia długości zawieszenia.

Angielska federacja domagała się początkowo 15 miesięcy przymusowej przerwy od gry, a także nałożenia kary od rozpoczęcia przyszłego sezonu tak, aby nie obejmowała letniej przerwy w rozgrywkach. Potem sugerowaną karę zmniejszono do 11 miesięcy, nim nie przebadał go kilkukrotnie psychiatra.

Na niekorzyść zawodnika działał też fakt, że początkowo, podczas wstępnych przesłuchań, kłamał przed komisją w sprawie swoich przewin. Do tego zaprzeczał, że używał kont osób trzecich do stawiania zakładów, co w toku śledztwa udowodniono.

Mało tego - miał kilka telefonów, na których obstawiał zakłady, a o których nie poinformował podczas śledztwa.

Ostatecznie Komisja Dyscyplinarna zawiesiła Ivana Toneya na osiem miesięcy i nakazała zapłatę 50 tysięcy funtów grzywny. Do treningów będzie mógł wrócić po upływie połowy wymierzonej kary.

27-latek jest obecnie zawodnikiem Brentfordu. W bieżącym sezonie wystąpił w 35 spotkaniach, w których strzelił 21 goli. Ponadto w marcu zadebiutował w reprezentacji Anglii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy