OFICJALNIE: Valentín Castellanos i Yan Couto w Gironie

OFICJALNIE: Valentín Castellanos i Yan Couto w Gironie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Girona

Girona zbroi się przed startem LaLigi, a barwy tej ekipy zasilili Valentín Castellanos i Yan Couto.

Girona awansowała do LaLigi, a celem na najbliższe miesiące będzie przede wszystkim utrzymanie. W klubie zdają sobie sprawę, że cel jest w zasięgu, ale drużyna musi zostać odpowiednio wzmocniona.

W ostatnich godzinach skupiono się zatem na transferach czasowych zawodników w obszarze City Football Group. Do zespołu z Katalonii przybyli bowiem Valentín Castellanos i Yan Couto.

Pierwszy z nich to środkowy napastnik, który jest wychowankiem Club Universidad de Chile. W swojej karierze grał też dla CA Torguq, a obecnie jest związany z New York City.

Do tej ekipy trafił w lipcu 2018 roku i od tamtej pory Argentyńczyk rozegrał łącznie 134 spotkania a jego dorobek to 59 goli oraz 24 asysty.

Wypożyczenia zawarte między stronami będzie obowiązywało do 30 czerwca 2023 roku, ale nie znalazła się w nim opcja wykupu.

Couto najlepiej czuje się na pozycji prawego obrońcy. Kontakt wiąże go właściwie z Manchesterem City, ale tam nie miał zbyt wielkich szans na grę, dlatego postanowił poszukać innych rozwiązań.

Ostatnio był związany z Bragą, a teraz czas na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Hiszpanii. Umowę, podobnie jak Castellanos, zawarto do 30 czerwca 2023 roku.

Couto rozegrał na boiskach w Portugalii łącznie 42 spotkania, a jego dorobek to gol oraz cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy