OFICJALNIE: Valentin Rongier na dłużej w Olympique'u Marsylia

OFICJALNIE: Valentin Rongier na dłużej w Olympique'u Marsylia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

Olympique Marsylia zdecydował się przedłużyć współpracę z Valentinem Rongierem.

Odkąd trzy lata temu środkowy pomocnik zawitał na Stade Vélodrome cieszy się on niezmiennie zaufaniem kolejnych trenerów. Dziś jest on nawet wicekapitanem zespołu.

Podczas kampanii 2022/2023 Francuz przegapił tylko jedno spotkanie, pauzując za nadmiar żółtych kartek.

Mając na uwadze rosnące zaufaniem do 27-latka, klub postanowił przedłużyć kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Aktualne porozumienie wygasa 36 miesięcy później, czyli wraz z końcem sezonu 2025/2026.

Valentin Rongier jak dotąd nie dostąpił zaszczytu występu w reprezentacji „Trójkolorowych”, ale cały czas jest w orbicie zainteresowań Didiera Deschampsa i jeśli tylko konkurencja na to pozwoli, możemy spodziewać się debiutu piłkarza Olympique’u Marsylia.

Zawodnik mierzący 172 centymetry wzrostu w tej chwili ma na swoim koncie już 117 meczów w koszulce „Les Phocéens”. Wcześniej bronił on barw FC Nantes, które z pewnością doskonale przygotowało go do gry w lepszej ekipie.

We francuskiej ekstraklasie pomocnik dobił do 207 występów.

OM po ośmiu kolejkach jest wiceliderem tabeli Ligue 1. Spora w tym zasługa Rongiera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy