OFICJALNIE: VfL Wolfsburg potwierdził pierwszy letni transfer

OFICJALNIE: VfL Wolfsburg potwierdził pierwszy letni transfer fot. VfL Wolfsburg
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: VfL Wolfsburg

Aster Vranckx latem 2021 roku zostanie piłkarzem VfL Wolfsburg, poinformował niemiecki klub.

Vranckx podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku. Wejdzie ona w życie 1 lipca 2021 roku. Już teraz wiadomo, że zawodnik w sezonie 2021/2022 założy koszulkę z numerem 26.

18-letni środkowy pomocnik przychodzi do Wolfsburga z KV Mechelen. Wedle nieoficjalnych informacji - koszt transferu wyniósł osiem milionów euro.

Vranckx jest reprezentantem Belgii do lat 19, a przymierza się go już do młodzieżówki. W kwestii kadry seniorskiej wciąż może jeszcze wybrać Demokratyczną Republikę Konga.

W 20 meczach w pierwszym zespole KV Mechelen zanotował cztery bramki i dwie asysty, zbierając za swoją grę pozytywne oceny. Zadebiutował jeszcze w sezonie 2019/2020.

- To bardzo utalentowany piłkarz, który stał się członkiem pierwszego zespołu Mechelen w wieku 17 lat. Może on operować w różnych rolach w pomocy. W pełni rozumie nasze oczekiwania. Frajdą będzie praca z nim i rozwijanie jego umiejętności - powiedział Marcel Schäfer, dyrektor sportowy Wolfsburga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy